Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Jun 06, 2012 11:13 pm

Sigi (Altra Una Od Kuce R) je svoje konzerve poklonila komsiji, pit bulu od 15 punih godina Smile ... deka Bak hearty

Hrana je zadovoljavajuceg kvaliteta za ovu rasu ali moji ne jedu komercijalnu hranu za pse ....kao sto vec znate Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Čet Jun 07, 2012 8:00 am

bravo
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

Ženski Broj poruka : 797
Godina : 28
Datum upisa : 14.09.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Jun 12, 2012 10:35 pm

Prelepe su slike i cijela izložba..Imam par pitanja.. Zašto je Kalla bila van konkurencije ? Dali pas koji nema papire može doći na izložbu ?
Svi ste divni na slikama ali Kendi je glavna faca devil
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Jun 12, 2012 10:55 pm

Hvala. Smile Što se tiče Kalle ona nije izložbeni pas, ja sam poprilično realan kad su moji psi u pitanju (mislim i na Marfija) i veoma dobro procenjujem eksterijer, ali sam želeo da čujem mišljenje ovakvog sudije. Na svakoj izložbi postoji taj "van konkurencije" gde pas dobije opis sudije nešto slično kao kad se odvede pas na ocenu u Kinološki Savez, na izložbi se prijavi u razred van konkurencije i ne može da konkuriše za titulu. Specijalka je bila sa dodelom CAC titule, s tim što je sudija Linda neverovatan stručnjak, ovo što je ona rekla za Kallu, a i za ostale pse čije sam liste video je izuzetno. Nije džabe takav stručnjak za zgužvance. Wink

Pas koji nema papire može da dođe na izložbu ali ne može da se takmiči, može da se druži sa ostalima.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

Ženski Broj poruka : 797
Godina : 28
Datum upisa : 14.09.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Jun 12, 2012 11:02 pm

Hvala! Mislila sam da Kalla nemože biti konkurencija jer je operirala nogu,al sad mi je jasno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Jun 12, 2012 11:15 pm

Smile Jeste obrijana i još uvek joj se dlaka vraća u normalu, ali noga joj je super, snimljeni su joj i kukovi i laktovi i kolena i skočni zglobovi (ja sam manijak Smile ) i dobila je sertifikate (HD-A, ED-0). Npr. izvodio sam je ranije u Novi Sad na izložbu gde je ocenjena sa 5 (meni drago al to nije njena realna ocena), izvodio sam je i u Rumi gde sudija nije hteo da je oceni (ili da napustimo ring ili da je diskvalifikuje) zbog pomerenog zagriza jer je izvukla 2 zuba napred što nije diskvalifikaciona mana, al ni sudija nije specijalista za rasu.
Ovde sam hteo da čujem šta ovakav stručnjak kao što je gđa. Linda ima da kaže za nju, zamerila je zagriz ali nije je diskvalifikovala, rekla je da su joj leđa ravna što je tačno, kostur bi mogao biti jači, i uši su veće. To su realno njene mane i čekao sam da mi neko tako dobro oceni psa. Naravno pohvalila je uglovanost, teksturu dlake koja je bitna kod shar-peia, i pohvalila je dobro kretanje.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Jun 13, 2012 1:00 am

A imamo i ono nakon izlozbe Smile zajednicki rucak za izlagace( ko je zeleo) i organizatore.... naravno i Gospodja Gebauer je bila tu i mogao je svako od prisutnih u opustenoj atmosferi da porazgavora sa njom Smile Mnogo toga se moglo saznati od nekoga ko je skoro 40 godina u rasi i o ovim psima zna jako mnogo.

Tortica !, poklon najbolje poslasticarnice u gradu

kojoj usi i nisu bile bas dobro postavljene, onako kako standarad kaze, ali imali smo specijalistu za rasu da to popravi na licu mesta Very Happy

Moram da priznam,koliko god da je torta lepo izgledala, nije bilo prijatno na momenat seci je....ipak malo lici na nase najbolje prijatelje.

repic delegatu KSRS Razz

jos malo od drustva sa foruma Smile

preko reke na kaficu

Za uspomenu,(uz sve one divne pse iz ringa i njihove izlagace) 12.06.2012. Pancevo

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Jun 13, 2012 8:35 pm

Bilo je prekrasno! to Ekipica za 10! wave Mi smo se super proveli! Hvala vam još jedno za predivno druženje! thanks
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 12:12 am

MitaBG ::
Ako mogu ove dve, a ako ne ima na fb i ovde u njegovoj temi, pa kopajte Wink
http://img248.imageshack.us/img248/6987/65915596.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/7750/12814055.jpg

Druga slika može. Hvala. Wink

veljko ::
Svaki zraci nekako na svoj nacin nekom svojom lepotom i sarmom.
Ali Arogon,Aron,i Bruno su skolski primer kako to ledja treba da izgledaju po mom misljenju.Do sada naravno.Nadam se da ce i ostali uvazeni administratori pokazati svoje pse.

Naravno da svaki zrači, svi imaju svojih prednosti i mana, većih ili manjih. Leđa su izuzetno teška priča kod šar-peja jer ostavljaju prostora za različito tumačenje standarda, a stav koji pas zauzme može dosta da utiče na izgled leđa zato sam naporan sa ovim slikama. Dajem primer Bruna jer znam da se Mita neće naljutiti što njega uzimam kao primer, na prvoj slici leđa po standardu nisu dobra, dok je na drugoj slici već sasvim druga priča. Bruno inače ima dobra leđa. Tu je caka. Možda deluje kao da previše tražim al takva je tema. Prvi pas u temi je moj Marfi, drugi Ljiljina Sigi, a narvno ići će i ostali kao i uvek.

Slike će biti obrađene tako što će pozadina biti isečena kao i glave, izgledaće otprilike ovako samo bez tih crvenih linija:

Nazad na vrh Ići dole
veljko

Broj poruka : 140
Godina : 41
Datum upisa : 13.10.2009

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 1:00 am

Koliko sam ja upucen pas ili ima ili nema dobra ledja.Bruno ima odlicna ledja ali jednu losu fotografiju.Ja cu takodje da prokomentarisem ne dozvoljene nabore na ledjima Ljiljinog psa jer sam siguran da se nece ljutiti.A i Marfijevu neskladnost sto se tice ledja i visine vrata.Nadam se da se ni vi necete ljutiti jer tako kako je.Ipak je najvaznije da su oni kucni ljubimci zar ne.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 6:54 am

Pozitivna diskusija u vezi sa standardom. thumbup
Pas ima ili nema dobra leđa, ali standard je tako napisan da ostavlja prostora za tumačenje. Preko slika je posebno teško odrediti kako tačno leđa izgledaju jer slike umeju da varaju, lošija leđa mogu da se prikriju dobrim postavljanjem psa u stav isto kao što dobra mogu da se pokvare lošim postavljanjem. Ja lično ih posmatram i kroz kretanje što daje daleko realniji i bolji utisak o tome kakva su leđa zaista. Problem nastaje ovde:

FCI standard ::
Topline : Dips slightly behind withers; then it rises slightly over loin.

Linija leđa: spušta se lagano iza grebena i lagano izdiže iznad slabina.

Naravno ovo nije sve jer standard definiše još i slabine i zadnji deo koji su izuzetno bitni za sama leđa. Al da skratim ovo, definitivno više možemo u temi o standardu.

Ovo lagano pravi problem i ostavlja prostora za slobodnije tumačenje. Koliko to lagano treba da bude?

GCH Vaje's Miss Jane Hathaway

GCH Asia's I'm Cuervo Gold

Primećuje li se razlika između leđa ova dva psa?

Što se tiče Marfija naravno da je slika problem, on je imao neke daleko bitnije mane, al su mu leđa bila odlična kao i vrat i sama povezanost vrat-leđa:

Koliko samo drugačije deluje na dve slike urađene u istom danu. Zbog toga kažem da su slike izuzetno nezgodne za tačno komentarisanje pasa.

Evo ga i izvučenog u punoj snazi pre nego što su mu bubrezi počeli otkazivati i pre nego što je počeo gubiti masu kao na prethodne dve slike

Još jedan fantastičan primer za leđa i to kako slika i postavljanje utiče je Kalla, koja ima loša leđa. Na prvoj slici leđa izgledaju poprilično dobro

Dok na ovoj slici leđa su onakva kakva zaista jesu, ne valjaju.

Za Sigi će Ljilja pretpostavljam, al ja volim da je svojatam. Embarassed Znam da svima nabori upadaju u oči (da bi mogla da ih ima manje, mogla bi), ali to uopšte nisu nabori koje standard treba da sankcioniše, posebno u smislu kada se posmatra ceo pas i kompletna anatomija. Kopiraću svoj poslednji post sa teme o petom prstu:

ELIMINATING FAULTS :

• Heavy folds of skin on body (except withers and base of tail) and limbs.

Diskvalifikacione mane:

Teški nabori kože na telu (osim na grebenu i korenu repa) i udovima.

Da ne bude zabune jer je izuzetno teško proceniti šta su teški nabori, a šta nisu. Standard je tako napisan da ostavlja prostora za različito tumačenje.

slike preuzete sa javnih FB profila:

A da, nema ljutnje uopšte, meni je ovo odlično. Drago mi je da se neko konačno interesuje i za ovu temu, uglavnom je teško pokrenuti ljude i naterati da kažu svoje mišljenje. Wink

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 12:35 pm

Koliko sam ja upucen pas ili ima ili nema dobra ledja.Bruno ima odlicna ledja ali jednu losu fotografiju.Ja cu takodje da prokomentarisem ne dozvoljene nabore na ledjima Ljiljinog psa jer sam siguran da se nece ljutiti.A i Marfijevu neskladnost sto se tice ledja i visine vrata.Nadam se da se ni vi necete ljutiti jer tako  kako je.Ipak je najvaznije da su oni kucni ljubimci zar ne.

thumbup ja bih tako volela da se  ljudi zainteresuju i pocne  konstruktivna diskusija oko svega vezano za rasu pa i eksterijera jer se oni koji nisu poznavaoci rase i retko ili uopste ne izlazu pse tako najbolje mogu upoznati sa onim sto je bitno...u svim segmentima pa kada je i standard i eksterijer u pitanju i to iz jednog jedinog razloga....da svako bude svestan sta treba i zbog cega u rasplod a kako pokusati ispraviti greske u potomstvu a sta ne(psi sa eliminacionim manama a zna se koje su). Nije poenta u tome ciji je pas trenutno manje ili vise lep od necijeg, vec kako do psa najpribliznijeg idealu po standardu a da se standard pravilno tumaci vezujuci ga za vazne izvorne karakteristike rase...i da svako uoci i bude potpuno svestan mana svog psa jer vecina, bio odgajivac ili ne, u ovoj nasoj zemlji razmislja o razmnozavanju svog psa. Iako ih svi mi svoje volimo najvise jer su nasi....nije svaki pas za rasplod, i ne postoji ni jedan koji jeste a da u potomstvu ne treba bar pokusti popraviti neku manu.
Veljko naravno da se ne ljutim...NE POSTOJI PAS BEZ MANA Smile....Sigini nabori su nesto sto bih i ja volela da ih ima manje iako nisu u tezini i uz njene ostale  dobre karakteristike i kompaktnost nesto sto se smatra teskom manom, ali jesu mana koja i meni smeta , isto kao sto bih na njoj zelela i vrlo malo siru glavu(sto recimo nikome ne smeta a  ja bih volela da je drugacije)..linija ledja i cela zadnja trecina joj je odlicna.Ne samo po mom misljenju vec i iz dosadasnjih ocenskih lista njena ledja i uopste cela gornja linija sa vratom i repom su nesto sto je najlepse na njoj. Sigi nema eksterijernih mana po standaradu sem to malo vise nabora na ledjima sto ce neko napomenuti neko ne...do sada niko od 4 sudije ukljucujici i Lindu Gebauer nije zamerio.
http://i.minus.com/jMy5AnfzcZ4jP.jpg

http://img811.imageshack.us/img811/7227/080820111542.jpg

Duna ima dobru liniju ledja ali meksa ledja u kretanju jer je malo duza teska zenka ...ja bih njoj letvu medju lopatice pa vezala za rep  Laughing ....i duze noge za 2cm  Razz to isto nisu teske mane ali mogu biti zamerene naravno...
http://i.minus.com/jOmSZ7EEI9gOK.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/823/dsc04790hz.jpg

http://img813.imageshack.us/img813/4113/dsc04809a.jpg

Meka ledja za one koji ne znaju, znaci da kada se krece ulegne ledja tako da deluju sedlasto po sredini kicme...gornja linija ovde oznacava kakva bi linija ledja trebala da bude i u kretanju dok ih ona ima po donjoj oznacenoj liniji...to se ne vidi sem kada se krece

Bata :)Batica je  van standarda i ima par teskih mana i nije primerak za rasplod,(previsok(to je jedan ogroman SharPei koji fascinira svojom pojavom i impozantnoscu ali nije pas za raspolod)), premesnata njuska, uska usna i sve vise podgrizav kako je stariji jer ta usna fizicki godinama ne dozvoljava normalan zagriz, losija zadnja trecina ledja (na ovoj slici ledja izgledaju malo bolje nego sto jesu)ukljucujuci i zadnje uglove.

...a Nia je vec starija i nikada se nije takmicila vec samo ocenjena: njene mane su malo kraca njuska i sto je  black-sable boje sa vecim kontrastom ove svetle na pojedinim mestima, uz to previse koze za moj ukus i previse mesa na njusci...Nia je i sa tim manama pas odlicnog genetskog potencijala jer ima izuzetno dobre ostale karakteristike ukljucujuci gradju, "cave mouth"(izuzetno jaka pigmentacija sto je prenela na potomke a Sigi potpuno iste jacine nasledila od nje)) , dobru teksturu i kvalitet krzna za jednog Brush psa..ima ih jos da ne nabrajam.
http://img156.imageshack.us/img156/6094/dsc04536t.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/6263/290120111011.jpg

Kod svih mojih pasa smeta mi prevelik fanon a to do sada niko nije zamerio sto me cudi...ja bih da sam sudija  Razz

Svi znaju da ja ekstrijerno preferiram horse pse i to jace horse pse...sto znaci krupne i visoke, jace muskulature i tezeg kostura(sto nije izvorna karakteristika)... sto ne znaci da lep Brush manje lep .Svoj stav sam izgradila prvo na osnovu onoga sto su vazne izvorne karakteristike ove rase, pa zatim na osnovu vazeceg izmenjenog standarda u koji psi moraju da se uklope.... i licnog ukusa na kraju.
Ovako nesto je najpribliznije mom idealu ovog psa

naravno da sve ovo ide iza dobrog zdravlja svakog pojedinacnog psa jer za rasu apsolutno nista ne znaci najlepsi pas koji ce iza sebe ostavljati isto tako lepe ali pse sa zdravstvenim problemima...eksterijer koji ne igrozava funkcionalnost psa je nesto sto se dobrom selekcijom lakse popravi sto ne znaci da treba razmnozavati sve sto je izgleda zdravo pa i ako je naprimer bez pigmentacije ili jako lose pigmentacije  ili meke polegnute dlake sa podlakom.

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Čet Apr 04, 2013 10:41 pm, izmenio ukupno 8 puta
Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 12:56 pm

Dali postoji mogucnost da se kaze nesto na ovom forumu a sto nije u skladu sa vasim misljenjima.Jer mi brisete po vama ne odgovarajuce objave?Zar nije sloboda misljenja korisna?!

edit:
Postoji mogućnost. Nijedan post na forumu nije obrisan na ovoj temi i mi imamo pravila u uredničkom delu i sve se zapisuje uz datum i šta se tačno radilo, kao i ko je editovao post od urednika.

Murphypei

Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 1:19 pm

Posto je Murphypei objavio sliku gore gde se i ja nalazim verovatno aludirajuci na moj komentar.Ja cu takodje objaviti par slika vezanim za to.To jest ponovicu posto mi je jednom vec obrisano obracanje.Ne osporavam niti imam pravo autoritet sudinice Specijalke Shar peova u Pancevu.Ali isto tako mislim da smo svi mi ostali ucesnici obmanjeni.Jer sumljam u korektnost sudjenja punih stomaka.

Hvala vama na organizaciji ali u nadmetanju bilo koje vrste za ove slike bi odgovarali kao uticanje na sudiske odluke.

edit:
Molim da se tačno pročita šta sam napisao. Posebno deo gde jasno kažem da ću da prebacim svoj post sa teme o petom prstu evo isti taj post linkovan KLIK OVDE Što se tiče Specijalke niko nije obmanjen, slike sa ručka su NAKON održane izložbe i na tom ručku na moju veliku žalost nisam bio prisutan.

Murphypei

Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 1:20 pm

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 1:50 pm

Veljko u cemu je problem? ...ovaj rucak je odrzan nakon manifestacije sto je i normalno nakon svake. Besplatan je bio za pobednika specijalke(BOB)koji je zurio na put i uz izvinjenje izostao, i besplatan za sudiju....svaki ucesnik je bio upucen u odrzavanje ovog svecanog rucka i mogao je prisutvovati uz uplatu kotizacije koja je iznoslila 1100din koliko se secam i svi prisutni su je uplatili na ovim fotografijama sem sudije...snimak u camcu je odlazak na kafu u restoran preko reke nakon tog rucka.
Apsolutno niko nije vrsio nikalav uticaj na sudiju, nije videla ni jednog psa pre izlozbe,nije bila ni blzu moje kuce a ne u kuci ni pre ni posle izlozbe,nije znala da psi koji su mom vlasnistvu izlaze u ring uopste, nije videla ni jedan rodovnik niti katalog pre izlozbe, ni jednog trenutka pre izlozbe nije razgovarano ni o cemu sem generalno o rasi i bila je samo u mom drustvu na kratkoj veceri kada je stigla ....mogla je na dan izlozbe jedino pretpostaviti da je Duna moj pas jer je upoznala supruga kada smo isli po nju a aerodrom predvece pre manifestacije ali ona je i losije ocenjena od Sigi pa ti to verovrtno i ne smeta .....delegat izlozbe je bio ostro upozoren u jednom trenutku od strane sudije (jer je koliko sam cula u jednom trenutku ubacio svoj komentar za nekog psa kog je ocenjivala ).....ja nisam imala pravo prisutva sudijskom stolu i nisam ni bila tamo vec kod stola sa nagradama sto si takodje mogao videti.
Da si bio na svecanom rucku znao bi kakva je to zena i sigurna sam ne bi sumnjao u validnost sudjenja..i povrh svega cuo mnogo o psima i velikim sampionima iz takmicarskog svetskog vrha koje smo videli samo na slikama, cuo mogo o precima koje imas u rodovniku da si to zeleo i bio tamo......mislis da bi ona ugrozila svoju reputaciju zbog tamo neke prve Specijalke u nekoj Srbiji ...i neke Sigi od neke Ljilje koju je tada prvi put videla u zivotu.
Ovo je moje obrazlozenje a molim te konacno i tvoje razjasnjenje uz argumente u cemu je problem ?

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Apr 03, 2013 1:50 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 1:59 pm

Dali postoji mogucnost da se kaze nesto na ovom forumu a sto nije u skladu sa vasim misljenjima.Jer mi brisete po vama ne odgovarajuce objave?Zar nije sloboda misljenja korisna?!
Sta ovo znaci?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 2:34 pm

Nisam od onih koji zavide tudjem uspehu da se razumemo!Cak sta vise bodrim i navijam bez laznih osmeha i cinizma.I uvek kazem ono sto mislim a ne ono sto bi drugi zeleli da cuju.Ili da hvalim nesto da se neki ne bi uvredili.Fraza da sudija ne zna koji su vasi psi je smesna.Ali ne radi si o tome vi kao organizator izlozbe ne bi smeli imati vase pse na izlozbi ako nista drugo bar iz moralnih razloga.Poziciju gde se ko nalazio na izlozbi sam video,ali niko nije lud da stoji neposredno pored sudije da je pritom organizatori njegovi psi u ringu.Mada sam video neke nedaleko iza sudije ali to ne vidim kao neki problem.Decko iz Rumunije cini mi se je zasluzeno odneo BOB i tu nema govora!.Ali profesionalizam pre svega,jer smo svi mi potrosili neke pare da dodjemo na tu izlozbu.Ljiljo licno protiv vas nemam apsolutno nista i to da se razumemo.
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Muški Broj poruka : 247
Godina : 26
Datum upisa : 29.03.2013

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 2:36 pm

Veljko da je ok post i da sluzi necemu ne bi ti obrisali sigurno. Svako ima svoje misljenje i uvek je bolje da cujes nesto od vise ljudi. Nema potrebe da se ljutis ovde je druzenje na prvom mestu.

edit: žao mi je što moram da editujem tvoj post, ali opet moram da ponovim mi urednici imamo pravila za editovanje i brisanje postova. U ovoj temi nijedan post nije obrisan ili editovan do ovog trenutka.
Murphypei

Poslednji izmenio Murphypei dana Uto Apr 02, 2013 9:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Murphypei)
Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 2:47 pm

Apsolutno Petre druzim se od 2009 godine i pratim dobrim delom sve. edit

Murphypei
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 3:20 pm

Nisam od onih koji zavide tudjem uspehu da se razumemo!Cak sta vise bodrim i navijam bez laznih osmeha i cinizma.I uvek kazem ono sto mislim a ne ono sto bi drugi zeleli da cuju.Ili da hvalim nesto da se neki ne bi uvredili.Fraza da sudija ne zna koji su vasi psi je smesna.Ali ne radi si o tome vi kao organizator izlozbe ne bi smeli imati vase pse na izlozbi ako nista drugo bar iz moralnih razloga.Poziciju gde se ko nalazio na izlozbi sam video,ali niko nije lud da stoji neposredno pored sudije da je pritom organizatori njegovi psi u ringu.Mada sam video neke nedaleko iza sudije ali to ne vidim kao neki problem.Decko iz Rumunije cini mi se je zasluzeno odneo BOB i tu nema govora!.Ali profesionalizam pre svega,jer smo svi mi potrosili neke pare da dodjemo na tu izlozbu.Ljiljo licno protiv vas nemam apsolutno nista i to da se razumemo.

edit
Nista nije tu smesno jer stojim iza svoje izjave da nije znala koji su moji psi pre izlozbe a profesionalizam i entuzijazam je nesto o cemu definitvno mogu da govorim .....ne samo pare za dolazak na izlozbu vec i povecu kolicinu licnih sredstava i ogroman rad da bi sve bilo najbolje kako je moglo i bez licnih interesa....mom psu ne znaci nista sto je nju odabrala za BOS.... meni licno samo zadovoljstvo sto je njen kvalitet u tadasnjoj konkurenciji potvrdjen ocenom takvog sudije i to je bila jedinstvana prilika da ih neko takav oceni i ono sto je prevagnulo da budu izvedene uopste.Ocenska lista LindeReinelt Gebauer je jedna od najvalidnijih ocena eksterijera koju jedan Shar Pei moze dobiti ne samo u nasoj zemlji i ne vezano da li je bio na postolju ili ne.
Jako sam ponosna tom izlozbom s obzirom da sam veci deo posla iznela sama,naravno uz pomoc ostalih i to je ono sto ispuni coveka kada sve prodje....saznanje da si uradio nesto dobro za sve !!!!I da je prevagnula odlika da ne budu pokazane, isto bi tako bilo ali bih sigurno zalila sto nisu ucestvovale i takmicile se i bile ocenjene.
Koliko god da to mozda nekom koji nije spreman na tako nesto izgleda nelogicno, blesavo i tracenje novca i vremena da bi na kraju dobio sto sam dobila od nekih ucesnika .....tako mi je malo vazno ako to ide kao"kolateralna steta" u radu na dobrobiti ove rase u nasoj zemlji.Uvek ima nazadovoljnih ali i onih spremnih da rade i pomognu za opste dobro a ne ocekuju nista licno od toga.
Ja toliko mogu, znam a i zelim.... i ima nas jos ovde!... s obzirom da nisam i ne zelim biti odgajivac i tako radim na poboljsanju populacije(taj deo ostavljam odgovornim odgajivacima) mislim da je i to ono gde najvise mogu da pruzim nekom opstem interesu rase.Znam puno, znam sta je Shar Pei i ucicu i dalje u svim sferama i deliti svoje znanje sa drugima..a i rad i svoja druga znanja koja se mogu iskoristiti kada je potrebno... edit

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Apr 03, 2013 1:55 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 3:33 pm

Bilo kako bilo ne treba se svadjati i nervirati pogotovo sto je ovo forum o shar pei rasi, a ne o nekoj politickoj stranci Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 3:41 pm

Pricate o tome kako je lepo kad se ljudi zainteresuju nekom temom, vode pricu o zdravlju, izgledu, manama i vrlinama, ali kad neko ko je manje upucen u svet ove rase kao ja, prosto presedne kad cita edit komentare, narocito kad se Ljiljana dovodi u pitanje jer je pre svega postena zena. Nisam bila na izlozbi, ali sam dobro upucena da je sve besprekorno proslo bas iz tog razloga sto je sudija bila Linda Gebauer. Da je bilo ko drugi bio mozda bih i ja bila sumnicava jer sam ne samo ovde vec na mnogo drugih strana cula hvale o toj zeni. Treba da ste zahvali sto je uopste odrzana specijala jer to nije nimalo lako. Nikog ne napadam niti kome stajem na stranu, ali kao i sto rekoh ja sam neko manje upucen u ovu rasi, ali da su neke stvari ocigledne, ocigledne su!

Hahaha Petre bravo... znas ono "Ko se s tobom druzi, zivot mu je duzi" Very Happy

Poslednji izmenio Murphypei dana Uto Apr 02, 2013 10:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : editovan post)
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 3:49 pm

Jes vala Smile
Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Uto Apr 02, 2013 3:55 pm

Niko ne osporava vas trud.Ali za dobrobit rase je najvaznije da se sve radi na profesionalnom nivou.Ni po babi ni po stricevima.Po principu znas me znam te klopa pice i ostalo.

edit: Da nije bilo protekcije i da je u pitanju pogrešno uverenje da je ručak bio pre Specijalke mogu da potvrde svi ljudi koji su prisustvovali tom ručku koji se održao odmah NAKON izložbe.

Poslednji izmenio Murphypei dana Uto Apr 02, 2013 10:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : napomena admina)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   

Nazad na vrh Ići dole

I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema za izložbu
» Priprema živine za izložbe!
» Izložba i berza u Smederevu
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Evropska izložba sitnih životinja - LAJPCIG 2012

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: SHAR PEI CLUB-
Skoči na: