Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 8:02 pm

@nesa151 ::
A sad o pitanjima obzirom da sam tek juce saznao neki podatak pa evo ;
O izlozbi ,pitanje kad i ko je obavestio ucesnike specijalke kad ,gde i koja je kotizacija za "zavrsni rucak" uz napomenu da sam bio clan Sar -Pei Kluba No 3?/izuzev na "catu opaske Pedje da "ce mozda biti "/

Nešo videli ste koliko je ljudi bilo na ručku nakon izložbe. Prvo je išla najava da će biti večera dan pre i tu je bila napisana i kotizacija, a onda nam je rečeno da to tako ne može (podsećam da smo svi prvi put organizovali izložbu to znate i sami). Ja znam da je Ljilja rekla da se ide na ručak ko želi, ona jeste tiha žena al ja to jesam čuo. Ovo će vam najbolje Ljilja objasniti.

Citat :
Dali je Forum iskljucivo privatno vlasnistvo pa zbog toga se pravila mogu i od ovlascenih urednika tumaciti za jedne ovako a za druge onako -ne trazite "dokaze i argumente" samo procitajte komentare i videcete koliko su ,kao i ovaj moj komentar OFF ?

Forum jeste privatno vlasništvo. Nalazi se na besplatnom hostu, ali se plaća domen na godišnjem nivou. Pravila su sastavljena veoma lepo i izuzetno su blaga, čak i kada treba da reagujemo mi ne reagujemo, ja i kad uradim to obično sam blag, da je Siniša ovde, a ne na brodu na ovoj temi bi letelo perje odavno i bila bi zaključana i smeštena negde duboko van očiju javnosti. Po pravilima foruma, urednici smeju da odlučuju šta će da urade u datom trenutku na svoju ruku i po svojoj proceni.

Citat :
Ako se uspesnost foruma meri samo po nekolicini onda je "on sam sebi svrha" ?A usput naglasavati da mu je svrha "pomoc i edukacija" .
Ako mnogi odlaze sa foruma a zaista imaju sta reci ,dali to nije zabrinjavajuce?

Mogu zamoliti Mladena da izvuče statistiku foruma iznenadili biste se kolika je posećenost. Inače ovaj host ima neke dodatne poene tj. kredite ukoliko je forum posećen mogu da kažem da smo već drugu godinu dobili gratis poene. Wink

Citat :
Ako pricate o sujeti i slicno zasto ne pisete da mozda na forumu postoji i "animoizitet"/kako ce te ovo tumaciti nemarim ,ali on postoji ,da nebi nesto nazvao " nedodirljivim klubom"?I preispitajte se dali je moguce voleti psa ili bilo koju zivotinju a ne biti imalo "sujetan" ako Vam se neciji "nepotreban" komentar ne ucini da je dat sa nekim ciljem ?

O ovome smo ćaskali već u temi o izložbama, znate da ja šibam po svojim psima samo tako. Nijedan moj pas ne bi dobio 5 na izložbi (čekam ovu malu da poraste za sada obećava) tako da sa moje strane sujete nema.

Citat :
Ako ja koji polazem pravo procitavsi sve sto negde pise na Srpskom i deo na Engleskom ,da sam se uz odgajanje i postove na forumima dovoljno edukovao da mogu "argumentovano" pisati o rasi ne vredjajuci i cak postujuci tudje znanje u sveri lecenja jer ni Luna ni Bole nemaju otvoren racun ni kod jednog Veterinara .A da je u Srbiji"samo" moguca namestaljka to zaboravite?

Ako je reč o Specijalki u Pančevu, ona NIJE bila nameštena. Odgovorno tvrdim da NIJE bilo nameštanja i za to mogu da stavim ruku u vatru.

Citat :
Ovu diskusiju ne smatram mnogo uvredljivom jer tako bi se pa i gore vodila oci u oci ,zar ne?Medjutim da je majorizacija previse izrazena to stoji .I mislim da niko nema prava uskratiti nesto ili cak "zapretiti opomenom" ili opomenuti nekog "za krsenje pravila" a da to uopste nije tacno .

Ako se ovde radi o slikama Boleta za deo o zadnjim nogama opet kažem da ne znam gde su slike, može biti da sam obrisao slučajno vašu privatnu poruku i da je uopšte nisam video. Moja greška. Evo opet kažem moja greška i zato se nije našla u kolažu, slika mi uvek fali za kolaž i uvek tražim još. Neki mi šalju na PM , neki na mail, neke skidam sa FB to ja radim i samo ja tu mogu da pogrešim.
Opomena je bila zato što uz isto ovakvo moje objašnjenje vi ste i dalje insinuirali da neko namerno nije hteo da postavi slike vašeg psa, što zaista nije tačno. Najiskreniji odgovor koji ste dobili od mene: Poslali ste pm ja nisam video odmah i obrisao sam slučajno jer mi je inače sanduče sa privatnim porukama uvek puno. Znači moja greška.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 8:09 pm

@Hana ::

E sad Ljilina greska je sto se uopste upustala u taj projekad, mislim da je trebala da prepusti renomiranim odgaivacima da to organizuju kao i svih ovih predhodnih godina.Njihove specijalke su bile bez ikakvih moralnih dilema Smile Kao i uostalom razne titule u konkurenciji od dva do tri prijavljena Shar Peja po izlozbi Smile

goodpost Bas tako!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 8:12 pm

@veljko ::
Sad taj moralni deo, moguće da je eto to greška.Marfi imas opomenu! Smile

Veljko ajd sad ozbiljno, bio si u konkurenciji i rukovali se ti i ja, znam da si mi pružio ruku i čestitao kad sam krenuo sa Sigi, jel misliš da je nezasluženo dobila titulu najbolje ženke?

Nemoj odgovor da nije moralno to je sad stvar ubeđenja svakog pojedinačno, s obzirom na ovu situaciju, sve ovo što čitam, i moje ubeđenje mišljenja sam SADA da ubuduće nije dobro da bilo ko od organizatora prijavljuje svoje pse na izložbu koju organizuje.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 8:19 pm

@Murphypei ::

Citat :
Ako se uspesnost foruma meri samo po nekolicini onda je "on sam sebi svrha" ?A usput naglasavati da mu je svrha "pomoc i edukacija" .
Ako mnogi odlaze sa foruma a zaista imaju sta reci ,dali to nije zabrinjavajuce?

Mogu zamoliti Mladena da izvuče statistiku foruma iznenadili biste se kolika je posećenost. Inače ovaj host ima neke dodatne poene tj. kredite ukoliko je forum posećen mogu da kažem da smo već drugu godinu dobili gratis poene. Wink

Uzimajući u obzir usku specijalnost ovog foruma i da nije na engleskom jeziku, posjeta je fantastična. I mogu još reći da posjeta forumu ima laganu uzlaznu putanju.

Ovo je guglova statistika. Zelenom bojom su označene zemlje iz kojih su bile posjete. Što je tamnija zelena, to je bilo više posjeta.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 38
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 8:50 pm

Ovom mom postu gore bih dodao samo jos ovo. A to je moja izjava koju sam napisao odmah posle dolaska sa specijalke iako u tom trenutku nisam bio u dobrim odnosima sa organizatorom ove specijalke, a to se moze videti i na prvoj stranici ove teme. I ovu moju izjavu ponavljam da bi se videlo da moj gornji post nema nikakvu pozadinu, posto vidim da se drugacije tumaci nego sto pise .

"Sto se tice same izlozbe ne znam sta bih rekao,kao i Pedja jos sam pod utiskom Smile Mesto odrzavanja prelepo,organizacija odlicna,a druzenje nema sta da se komentarise Smile Po meni izlozba je uspela. Cestitam svima koji su ucestvovali u organizaciji i da im kazem da su uspeli
A
da,dodao bih i jos sto se tice sudije da je izbor bio odlican,zena me
je bas odusevila,komunikativna,nasmejana,opustena....ma sve
naj,naj,naj!!"

I evo posle tacno godinu dana ne pisanja u temama koje su u vezi izlozbi ,zdravlju...itd, sem onih koje su licne teme gde vlasnici postavljaju slike svojih malisana , resih da nesto napisem,misleci da se situacija malo promenila,ali eto ocito sam pogresio !!! Tako da cu se povuci jer ne zelim da gubim zivce zbog .... A mi se vidimo naravno u onim najlepsim temama gde prestavljamo nase ljubimce. Veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
nesa151

Muški Broj poruka : 841
Godina : 73
Datum upisa : 16.05.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:00 pm

Pedja! ni jedan odgovor me nije iznenadio i nisam ni ocekivao drugaciji izuzev na prvo pitanje .Nigde nije bilo objavljeno ,a i par dana sam razgovarao sa organizatorom sa molbom da mi potvrdi usmeno uplatu za Boleta i molbu da Lunu uvrstim u "van konkurencije" .
Ali nije ni bitno vec ranije su se neki ,posto se ovde tako govori "neki" o cemu se zapravo radi .I nisam ni sujetan ni egocentrican nego uvredjen od ajd opet"pojedinaca tamo nekih" koji opet kude i u aluzijama omalovazavaju rezultate pojedinaca koji su iz inata "namestaljkama" izveo psa na izlozbe gde je sudio Austrijanac ,Jedan Madjar i jedan odgajivac i sudija vec 36 godina .Ovo pojasnjavam da se posle moje diskusije NEPROZVANI ne oglasavaju u aluzijama ,i da bude jasno da se ni TAKO nemoze pisati .
Inace Mladene ova statistika malo manja je vec vidjena i nepotrebna kao argument ,jer ja sam napisao "neki koji su i te kako imali sta da kazu nisu vise na forumu" .Inace NEMOJ ME CITIRATI ako nisam spomenuo ni korespondirao sa tobom ,a to sto je Pedja od tebe trazio citiraj dio sutra .Na forumu koji znam "da se placa" postoji samo jedan Admin koji moze sve ,samo jedan i tacka Mladene !Eto vam vase "saradnje i tolerantnosti" .A Daco ako zbog mene napustas temu posto ti je komentar nakon komentara o meni ,mogu ti reci da me nisi nasekirao ,ali si opet pokazao ko si i sta si,i ja ne pisem na temama koje mi se ne svidjaju .Ja nisam aktivirao ovu temu ,vec sam videvsi "frontalni nepotrebni napad " na jedan mozda i isprovociran komentar clana foruma od 2009-te ,setio se svog iskustva .
I moram reci Pedji da mu verujem da je mozda pogresio i da sam samo napisao istorijat komunikacije i nista ama bas nista drugo .
Svima zdrave i vesele zguzvance zeli vam nasa151 i Bole sunny
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:10 pm

Hehe, iskreno nisam zbog vas ni pomislio da napustam jer nisam se nasao prozvanim ni u jednom od vasih postova. A to sto kazete da sam se pokazao ko sam i sta sam. To bih bas voleo cuti ko sam ja i sta sam ja. evo slobodno ovde pred svima, ja nemam niti sta da krijem niti cega da se plasim bilo sta da sam do sad uradio kad je u pitanju ova rasa Wink
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:11 pm

Citat :
"Sto se tice same izlozbe ne znam sta bih rekao,kao i Pedja jos sam pod utiskom Mesto odrzavanja prelepo,organizacija odlicna,a druzenje nema sta da se komentarise Po meni izlozba je uspela. Cestitam svima koji su ucestvovali u organizaciji i da im kazem da su uspeli
A
naj,naj,naj!!"

Da procitao sam taj post jos prosle godine i zbog toga mi je bilo cudno da neko posle godinu dana opet otvara ovu temu i postavlja pitanje moralnosti izvodjenja odredjenog psa.
Bar meni nije bila namera da bilo sta tumacim ma bilo koji nacin i ne trazim nikakvu skrivenu pozadinu,Sve ovo posmatram kao normalnu razmenu misljenja.
Sto se vise pise bice jasnije,zbog svih onih koji posecuju ovaj forum a nisu bili u mogucnosti da prisustvuju izlozbi.
Smatram da je greska da ne pises u svim temema koje su na forumu, jer ti kao jedan od odgaivaca imas dosta iskustva koje bi mogao da podelis sa nama koji nismo toliko upuceni u sve to.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:31 pm

@Hana ::
Citat :
"Sto se tice same izlozbe ne znam sta bih rekao,kao i Pedja jos sam pod utiskom Mesto odrzavanja prelepo,organizacija odlicna,a druzenje nema sta da se komentarise Po meni izlozba je uspela. Cestitam svima koji su ucestvovali u organizaciji i da im kazem da su uspeli
A
naj,naj,naj!!"

Da procitao sam taj post jos prosle godine i zbog toga mi je bilo cudno da neko posle godinu dana opet otvara ovu temu i postavlja pitanje moralnosti izvodjenja odredjenog psa.
Bar meni nije bila namera da bilo sta tumacim ma bilo koji nacin i ne trazim nikakvu skrivenu pozadinu,Sve ovo posmatram kao normalnu razmenu misljenja.
Sto se vise pise bice jasnije,zbog svih onih koji posecuju ovaj forum a nisu bili u mogucnosti da prisustvuju izlozbi.
Smatram da je greska da ne pises u svim temema koje su na forumu, jer ti kao jedan od odgaivaca imas dosta iskustva koje bi mogao da podelis sa nama koji nismo toliko upuceni u sve to.

E imam jedno krem horse coat štene koje bih da pošaljem na lokaciju tu i tamo, puno jede i beskrajno je razmaženo i ima maniju da se gura noću. hehe Samo ima problem što ide u paketu sa lilac matorom ženkom ako se razdvoje ta hc vrišti kao da je kolju. hehe

Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:44 pm

Pa lepo ja kazem da za Peja treba cvrsta ruka.Vidim ja da kod tebe zenske vode glavnu rec Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:51 pm

Inace Mladene ova statistika malo manja je vec vidjena i nepotrebna kao argument ,jer ja sam napisao "neki koji su i te kako imali sta da kazu nisu vise na forumu" .Inace NEMOJ ME CITIRATI ako nisam spomenuo ni korespondirao sa tobom ,a to sto je Pedja od tebe trazio citiraj dio sutra .Na forumu koji znam "da se placa" postoji samo jedan Admin koji moze sve ,samo jedan i tacka Mladene !

Zamoljavam Vas da s pričom ne idete mnogo u širinu a sve eventualne frustracije usmjerite na moj inbox. Neće mi biti problem da odgovorim čim uhvatim tren vremena.

A ovu temu da ostavimo za ono šta piše u naslovu.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:53 pm

Daco !
Vrlo dobro znas zasto sam napisao "ko si i sta si" .Bese li ti isti onaj Daca sto pusti "istinu" pri ocenjivanju na specijalki sto se Boleta tice i sto nije mogao da "iskulira" .Pa kad te ja upitah a sto ne" rece meni vec Pedji" ,dobih od admina opomenu .I eto slike su jos na forumu na srecu pa vidi ko je pvi a ko zadnji trcao i ko se"natura" ?Eto Daco to napisah onda pa i danas .A posto se nisi osetio prozvanim sto se javi ?Pozzz uz lepe zelje za zdravlje zguzvanaca i mnogo uspeha sunny
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:57 pm

Mladene!
Kazes "frustracije" a zasto ,ja sam kao neki odgajivac ,imam leglo ili zivim od pasa ,ili nedaj boze prodajem bolesne pse .Ne mladene sa te visine se nemoze nikom to reci jer tvoja funkcija na forumu glasi "technical support" i nista vise .Ostani u toj sveri i savete ne deli -nisu trazeni .I neznam a sta bih ja to "usmerio" na vas box -ko to beste Vi???Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 10:59 pm

Zoki,ne znam zasto te je to zacudilo kad ja nisam ni pokrenuo ovu temu. Ova prica je krenula jos pre 3 dana a ja sam tek danas napisao post. I njega verovatno ne bih napisao da mala Sandra nije napisala da bi jedino posteno bilo kad bi dosao stranac da sudi. Pa sam zato naveo primer izlozbe u italiji gde je sudila amerikanka specijalista za rasu, pa je na kraju dala BIS zenki koja ima 11 godina,pritom da ne pricam u kakvoj izlozbenoj kondiciji je bila zenka,sto je i razumljivo sobzirom da ima toliko godina, pa sam je nadam se razuverio da nema nikakve veze dali je sudija stranac ili ne. Jednostavno ljudi mora da svate da je to tako normalno, bilo je tako juce, danas je ,a bice i sutra ... Smile to je nesto sto se nemoze promeniti siguran sam 100%. jer evo jednog primera pa da budem malo jasniji.
Za dve godine na CACIBU u BGD,znaci 2015 ce se na izlozbi suditi Pedja Rasevic. ( ako dotle polozi za sudiju ) i posle svih kategorija ce za bob ostati najbolji psi koje je on izabrao. Medju tim psima ce se naci recimo moj pas, ili evo bilo koji pas odavde sa foruma. a sa tim psom ce se u konkurenciji naci pas koji je od nekog potpuno nepoznatog. I sad ima dva dobra psa u ringu,koji su identicni, koje po kvalitetu dele neke sitne nijanse. Pa naravno da ce pobediti ovaj pas sa foruma ,tu ce vec preovladati prijateljstvo,poznanstvo . Znaci to pricam o situaciji ako se nadju 2 slicna psa Smile i to je sasvim normalno, i o tome netreba upste raspravljati Smile

Neso,ja sma gore lepo napisao da se nisam nasao prozvanim u vasem postu, a javio sam se da odgovorim Zoranu jer je on komentarisao moj post. A to sto se moj post nasao ispod vaseg to je samo zato sto ste brze od mene postavili Wink A sto se tice onoga na izlozbi, ja i dalje tvrdim da sam cuo sudiju kad je rekla za Boleta very good , sto je se moglo videti i u listi koju ste dobili. Tako da na tu temu stvarno vise nemam sta da pricam...
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 11:07 pm

Hvala Daco!
upravo si naveo primer koji potvrdjuje i desavanje oko Boletove "liste" .
mnogo ti hvala sto si posteno priznao sve je "namesteno i bice uvek",tako da je to najvaznija poenta cele diskusije .kakva crna "borba za rasu" -komercijala i nista dalje!
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 11:08 pm

Mladene!
Kazes "frustracije" a zasto ,ja sam kao neki odgajivac ,imam leglo ili zivim od pasa ,ili nedaj boze prodajem bolesne pse .Ne mladene sa te visine se nemoze nikom to reci jer tvoja funkcija na forumu glasi "technical support" i nista vise .Ostani u toj sveri i savete ne deli -nisu trazeni .I neznam a sta bih ja to "usmerio" na vas box -ko to beste Vi???Basketball

Jesam li ja Vas prozivao za nešto vezano za vašeg psa? Za rasu uopšte? Za vaše znanje o psima uopšte ili ovoj rasi? Jesam li ikada ušao u bilo kakvu verbalnu raspravu ili uvrijedio nečim?

Jesam li igdje Vama popovao ili kontrirao u nekim vašim stavovima? Jesam li igdje izdizao svoje (ne)znanje?

Biće da ste me zamjenili s nekim.

Opet pišem, ukoliko imate bilo kakve probleme rado ću odgovoriti u inboksu. U inboks NE ZBOG MOJE VISINE NEGO DA DRUGE POŠTEDIM OVE NEPOTREBNE RASPRAVE.

Savjete Vam nisam ni dijelio. Opet kažem, biće da ste večeras izvršili zamjenu s nekim.

just relax
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 11:12 pm

Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 11:22 pm

Citat :
Za dve godine na CACIBU u BGD,znaci 2015 ce se na izlozbi suditi Pedja
Rasevic. ( ako dotle polozi za sudiju ) i posle svih kategorija ce za
bob ostati najbolji psi koje je on izabrao. Medju tim psima ce se naci
recimo moj pas, ili evo bilo koji pas odavde sa foruma. a sa tim psom ce
se u konkurenciji naci pas koji je od nekog potpuno nepoznatog. I sad
ima dva dobra psa u ringu,koji su identicni, koje po kvalitetu dele neke
sitne nijanse. Pa naravno da ce pobediti ovaj pas sa foruma ,tu ce vec
preovladati prijateljstvo,poznanstvo . Znaci to pricam o situaciji ako
se nadju 2 slicna psa Smile i to je sasvim normalno, i o tome netreba upste raspravljati Smile
Potpuno te razumem i znam da je tako.Ne samo kod nas nego "skoro " u celoj Evropi.Cak ni preko okeana nije drugacije sto smo mogli da se uverimo gledajuci snimke njihovih izlozbi.
Postujem rad i trud svih dobronamernih kotisnika ovog foruma i naravno onih koji ga vode,i nekako mi je gorak ukus u ustima kad neko to pokusa da omalovazi(pritom ne mislim na tebe da se odmah odradim Smile))
Ovu polemiku je koliko vidim zapoceo @Veljko verovatno nezadovoljan odredenim komentarima koji su upuceni na racun njegovih pasa mada ja te komentare nisam nigde procitao. Ali ... nebitno ..bitno je da se nesto desava Smile
Nazad na vrh Ići dole
veljko

Broj poruka : 140
Godina : 41
Datum upisa : 13.10.2009

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 11:27 pm

Veljko ajd sad ozbiljno, bio si u konkurenciji i
rukovali se ti i ja, znam da si mi pružio ruku i čestitao kad sam krenuo
sa Sigi, jel misliš da je nezasluženo dobila titulu najbolje ženke?

Marfi da ti odgovorim na pitanje.Uvek sam i uvek cu pruziti ruku i cestitati to nikad nije bilo sporno.Ja nemam kompleks te vrste.Ja nemam pravo da mislim drugacije od onoga sto je presudila gdja.Linda Reinelt Gebauer.
Nazad na vrh Ići dole
veljko

Broj poruka : 140
Godina : 41
Datum upisa : 13.10.2009

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 11:36 pm

@Veljko verovatno nezadovoljan odredenim
komentarima koji su upuceni na racun njegovih pasa mada ja te komentare
nisam nigde procitao. Ali ... nebitno ..bitno je da se nesto desava Smile

Pa nisam ni ja.Ne treba izmisljati stvari i praviti teorije zavere.Bio sam jasan.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Čet Apr 04, 2013 11:36 am

@Murphypei ::
A sad o pitanjima obzirom da sam tek juce saznao neki podatak pa evo ;
O izlozbi ,pitanje kad i ko je obavestio ucesnike specijalke kad ,gde i koja je kotizacija za "zavrsni rucak" uz napomenu da sam bio clan Sar -Pei Kluba No 3?/izuzev na "catu opaske Pedje da "ce mozda biti "/

Nešo videli ste koliko je ljudi bilo na ručku nakon izložbe. Prvo je išla najava da će biti večera dan pre i tu je bila napisana i kotizacija, a onda nam je rečeno da to tako ne može (podsećam da smo svi prvi put organizovali izložbu to znate i sami). Ja znam da je Ljilja rekla da se ide na ručak ko želi, ona jeste tiha žena al ja to jesam čuo. Ovo će vam najbolje Ljilja objasniti.

Da ne bude da nisam htela da odgovorim ni na direktno pitanje vezano za organizaciju.

Obrok posle izlozbe je sve vreme stajao u programu izlozbe od samog pocetka, a vecera nikada nije bila zvanicno objavljena vec je bila kao opcija zbog ljudi koji su stigli vece pre toga u grad pa je odbaceno kao ideja(mada se i to radi kao uobicajena stvar i sa sve sudijom na istoj veceri)bas iz razloga da ne bude osnov za price o namestanju.
Kotizacija i mesto odrzavanja rucka je bilo objavljeno na FB Event stranici Specijalke dan ili dva pre toga i uglavnom tamo zbog stranaca racunajuci da su domaci izlagaci obavesteni zvanicnim programom da ce ga biti, i onaj ko zeli taj ce i planirati taj ostanak gde god da bude u gradu nakon izlozbe.Ljudi kojima nesto nije bilo jasnu su zvali, telefon je bio sve vreme istaknut (neki pitali i vezano za rucak) i dobijali odgovor da ce sve biti obavljeno u vezi njega na dan izlozbe. Nije ni moglo biti sve objavljeno pre i sa svim detaljima,jer se ni okvirno nije znalo koliko mesta i obroka treba rezervisati u restoranu(dva restorana u opciji sa razlicitim kapacitetima)...tada je i receno i objavljeno da ce uplate vrsiti na samoj izlozbi pre pocetka manifestacije i tada reci i tacna satnica(pomereno je sve na 15.30 na samoj izlozbi jer je sudija zelela da ode do hotela i osvezi se i presvuce) Svako ko je od mene i Zoke dobio koverat sa ocenskom pre pocetka manifestacije bio je dodatno pitan da li zeli ili ne,tu su se i primale uplate, ponudjena je i odstampana mapa kao vodic do restorana sa adresom restorana i ona je stajala na stolu pod sivim suncobranom odakle se i delili koverti i pokloni, (onaj sto uz ulaz u ring) i uz dodatni reklamni materijal za one koji ga zele. Na zatvaranju manifestacije jos jednom je ponovljen poziv i objavljeno pomeranje satnice.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Čet Apr 04, 2013 6:24 pm, izmenio ukupno 9 puta
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Čet Apr 04, 2013 11:56 am

Necu polemisati ali cu samo reci da nikakav koverat nisam dobio ,niko mi nista nije rekao za rucak i tu je tacka .Ja pitao vi odgovorili ,hvala na odgovoru ali sto se mene tice nije odgovor na moje pitanje .A to "objavljeno na FB",moglo se objaviti i na forumu .No nebitno posto vise nisam clan kluba necu ni komentarisati rad kluba ,a molim i vas da uvazite istinu ma koliko vam smetala!
Jer vrlo dobro znate koliko je moje postovanje prema vama i vasem radu .
Budite pozz uz najbolje zelje za vasu licnu srecu ,porodice i narocito vasih zguzvanaca sunny
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Čet Apr 04, 2013 12:16 pm

Jos nesto, na recenicu.

"Jednostavno mora da se svati da je postalo normalno da psi koji ucestvuju na specijalkama, nacionalnim ili medjunarodnim izlozbama ,a pritom su psi od nekog od organizatora moraju da se popnu na jedno od postolja , dali to bilo za BOG,BIS,odgajivacki parovi ili grupe"

Psi organizatora po uvazenim pravilima MOGU da ucestvuju pod uslovima koje sam ranije vec pomenula, moralno pitanje svega toga ostaje na licnom moralu organizatora i savesti ljudi u organizaciji.....a na Specijalkama koje ja kao neko ko je na celu ovog Kluba budem i dalje organizovala .....ovo gore pomenuto NE mora i NE treba da se shvati.

NA SPECIJALKAMA KOJE SE ORGANIZUJU DOK DA SAM JA NA CELU TE ORGANIZACIJE NIKADA SE NI JEDAN PAS ORGANIZATORA, AKO IH BUDE BILO I DALJE, NECE POPETI NA POSTOLJE ZATO STO MORA ILI JE NORMALNO, VEC SAMO AKO JE TO ZASLUZIO PO MISLJENJU SUDIJE NA KOGA NIKADA NI UBUDUCE NECU NI POMISLITI DA UTICEM NA BILO KOJI NACIN NI ZA SVOG,NITI ZA BILO KOG DRUGOG PSA BILO KOGA IZ ORGANIZACIJE ILI VAN NJE

Ovo sto navodite kao moralnu obavezu(da nema pasa u takmicarskom delu) onih koji su organizaciji, automatski iskljucije ucesce i pomoc bilo kog odgajivaca ove rase koji zeli da izlaze svog ili svoje pse na nasoj specijalki a cija bi pomoc, znanje i ucesce u organizaciji dobro dosli i Klubu koji zeli da okupi sve vlasnike ovih pasa i dobro bi dosli ovakvoj manifestaciji za sada jedinoj u zemlji za ovu rasu.

....ko sumnja u moj moral(bili moji psi ubuduce u takmicarskom delu ili ne) ili mu se ovo ne dopada neka kaze i vrlo sam spremna da svoje rukovodece mesto i Kluba i organizacije izlozbe ustupim bilo kome ...a ja cu lepo prst u uho i u setnju sa svojm psima na Specijalku koju neko drugi organizuje ..pod uslovom da sudi sudija koji dobro poznaje rasu. Tada cu i ja sa knedlom u grlu prihvatiti da je tako nesto normalno kao i do sada kada sam bila u prilici da budem ucesnik ili samo posmatrac slicnih stvari.Verovatno i kada knedla ode izraziti nezadovoljsvo, kao i do sada, zbog nekorektnih sudjenja kada se dogode.
To su stvari koje JA licno NE PODNOSIM takodje i najradije bih pojela usi i sudiji i vlasniku i psu na postolju kada se tako nesto dogodi da mogu... a ne da ucetvujem licno u takvim stvarima. Onaj ko ovo nece da prihvati ili sumnja u napisano .....ne mora....ali ubuduce ako neko i posumnja u moj moral molim da to bude uz argumente i dokaze da sam nesto tako uradila i tog trenutka dajem ostavku....

Molim sve da me ubuduce ne dovodite, zbog svog licnog misljenja, ili iz nekog dosadasnjeg iskustva, ili uz pausalna tumacenja bilo cega poput spornog rucka kojim je sve i pocelo, u situaciju da javno iznosim da li je i kada Sudija jeo ili piskio pre izlozbe. Vec sam javno izjavila da prihvatam "kolateralnu stetu" i u smislu ataka na moju licnost i sto se aktivnosti na Forumu i aktivnosti u Klubu tice, ali treba da postoji neka granica, jer nema potrebe, niti zelim sebi da dozvolim i trpim moralne uvrede ni kada imam licni interes u necemu a ne u ovakvoj situaciji gde licno apsolutno nemam nista od onog sto radim sem te prilike da u nasoj zemlji neki dobri poznavalac rase iz inostranstva oceni mog psa kao i svima.Takmicio se on ili ne.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Apr 05, 2013 12:45 am, izmenio ukupno 36 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Čet Apr 04, 2013 12:28 pm

Neso...ako ste imali ocenske liste, a imate ih, dobili ste koverat u kome su one bile a i usmeno ste obavesteni pri preuzmanju ocenskih o rucku...ako je i propusteno u sta sumnjam...gde ste bili kada se manifestacija zatvarala da bi ste to isto culi? Nekako uvek Neko(bolje reci dosta njih) bas Vama napravi problem.
I ja Vama zelim sve najlepse i puno zdravlja, posebno Boletu i Luni sunny

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Apr 04, 2013 1:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Čet Apr 04, 2013 12:55 pm

Jos nesto i kao ZVANIČNO OBAVESTENJE

ZBOG REORGANIZACIJE KLUBA I PROMENE STATUSA OVE GODINE U JUNU NECE BITI ODRZANA SPECIJALIZOVAZANA IZLOŽBA ZA RASU SHAR PEI

Ako mogocnosti budu dozvolile odrzace ce se u jesen o cemu ce svi biti obavesteni... a ukoliko to bude neizvodivo Druga Specijalizovana Izlozba u nasoj organizaciji odrzace se sledece godine i u odnosu na odziv i broj ucesnika na sledecoj bice doneta odluka i o buducem ritmu...da li ce se manifestacija odrzavati svake, ili svake druge godine.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   

Nazad na vrh Ići dole

I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema za izložbu
» Priprema živine za izložbe!
» Izložba i berza u Smederevu
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Evropska izložba sitnih životinja - LAJPCIG 2012

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: SHAR PEI CLUB-
Skoči na: