Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 4:25 pm

Vidim da je tema o izlozbi od prosle godine ozivela.Super. Zao mi je samo sto su neki clanovi cekali godinu dana pa da pocnu da pisu o njoj.
Ja sam uvek bi za to da se sve jasno kaze, i ako neko ima toliko primedbi na izlozbu i ceo forum red je da iskreno kaze sta mu smeta.E sada, zasto mu to smeta sada u ovom trenutku kada ima leglo to je posebno pitanje, mada mislim da znam. Administrator foruma je kriv jer o rasi pise realno i bez ulepsavanja, pokusava da objasni ljudima da ova rasa nije za svakoga i da to nije onaj slatki mali meda iz reklame vec pas kome treba vise nege od ostalih rasa i da sirom otvore oci od koga kupuju stenad.To verovatno ne odgovara svima jer odvraca ljude da kupuju pse bez provere.
Ima i onih drugih , sujetnih koji ne zele realno da sagledaju mane svoih pasa pa svako ukazivanje na neku manu shvataju licno.

Srecom na forumu je velika vecina ljudi koja zeli da nauci nesto o rasi, da dobije savet , ili jednostavno da se druzi.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 4:37 pm

veljko ::
Ako na mene mislis apsolutno imam postovanja prema svim na forumu, a i koji tu nisu, a imamo zajednicke teme vezane za rasu Shar pei.
Meni je zao sto Vas to pogadja ali ko je pratio dosadasnji razgovor procitace koje su zamerke po mom misljenju na koje imam pravo.Ponovicu ako vam nije jasno.A Vi meni kazite zasto sam ja dobio opomenu?
Evo vam moje obrazlozenje
1.Niste Doktor veterine a dajete ozbiljne dijagnoze i plasite ljude okolo,to se zove nadri lekarstvo.
2.Niste Kinoloski sudija ni jednog kinoloskog saveza a dajete ocene ispravnosti korektnosti i standarda i ostalog.
Vi mozete imati svoje misljenje za to imate pravo, ali sud o nekom psu i njegovim karakteristikama moze dati samo ovlasceno lice i to je merodavno,ukoliko se ne utice na sudije.Ali to je vec druga tema Korektnosti i morala.

Ne pogađa mene kada neko misli da je moj stav i moje znanje nebitno, to je zaista stav onoga ko sudi na osnovu pročitanog ili na osnovu razgovora sa mnom, tu zaista ne mogu da utičem. Ono što je uvredljivo je kada se kaže da sam nadrilekar ili mag ili da laprdam ili još dosta stvari ovde izrečenih. Zar nije jednostavnije napisati: Ja se sa tobom ne slažem u ovom delu zbog ovog, ovog i ovog. I to se sve lepo navede i takve diskusije mogu da budu izuzetno korisne, svi iz njih nauče nešto. Zašto nismo mogli da nastavimo prepisku o leđima kad je lepo krenula bez ružnih reči?

1. Nisam doktor vet. medicine, ali isto tako ne dajem dijagnozu na forumu. I ne samo ja, nego svi koji pišu u delu o zdravlju. Pa to se bar vidi u svakoj temi u bolestima ili u zdravlju. Za bolesti kože kažem da odu kod veterinara urade bris, skarifikat i ciljano leče, za uši isto, za temperature upućujem na krvnu sliku, za oči upućujemo kod veterinara koji znaju da rade oči, Ljilja čak sačeka ljude u Pančevu i odvede ih kod Goce. Druga stvar veterinari znaju da pogreše, čak i najbolji. Zar nije bolje da mi ovde napišemo da je febricet otrovan za pse nego da ljudi sami na svoju ruku daju potencijalan otrov psu. Zaista niko nije dao dijagnozu ni za jednog psa za kojeg je tražena pomoć na forumu uvek je bilo može biti to, idite kod veterinara i nek uradi ovo i ovo.

2. Veljko gde sam dao sud o bilo kom psu sa foruma i ocenio ga? Nema takvog mog posta nigde. Ničijeg psa nisam ocenio sem svojih. Jedini psi kojima dajem ocenu su moji psi i to uvek pišem. Kako odgovoran odgajivač procenjuje psa za priplod? Uzme standard (a zna ga napamet) i gleda svog psa i kaže ovo valja ovo ne valja, ovako ću upariti da bih možda dobio nešto bolje. Standard se tumači na osnovu jasnih odrednica u njemu i na osnovu rasnih karakteristika pasmine. I nije tačno da samo sudija KSRS može da bude najveći znalac i da je njegova reč sveta pa to znaš i sam izlagao si pse i znaš ko koliko od njih zna, kod sudije Nenada Marića pas bez P1 zuba dobija diskvalifikaciju, dok kod sudije Linde Reinelt Gebauer to nije diskvalifikaciona mana. Znaš i sam za gomilu takvih primera u kinologiji. Ja sam po zanimanju diplomirani ekonomista, ali da me pitaš da ti uradim godišnji završni račun ne bih znao uopšte i gledao bih belo, ali zato moja rođaka koja je završila književnost i kurs knjigovodstva radi završne račune kao luda.
Eno u temi o standardu pogledaj kako izgledaju ti kolaži koje sastavljamo ima i na FB na stranici Kluba. Uopšte nije uvredljivo za one koji pošalju slike niti komentarišem psa sa te slike. Kopiram deo standarda i slike se obrade. Mišljenje iznesem samo kada me neko pita.

Mislim da rugievithus nije razumeo šta misliš pod ovim korektnost i moral, ja jesam i tu se slažem sa tobom. Nijedan korektan sudija neće nikada pogaziti sebe zarad nekih drugih motiva, kod takvih sudija ništa ne može da se namesti. Mada svestan si sigurno koliko ima sudija koji su položili celu FCI 2. grupu i da opet vrlo često odsude neku rasu lošije nego što bi to uradio sam vlasnik psa te rase. Jednostavno nije stručnjak za rasu i ne zna šta i kako treba. Zato se na specijalke uvek pozivaju sudije specijalisti ili odgajivači i njihovo mišljenje zaista bude jedino pravo.

Za ovu opomenu: Reči koje si uputio Ljilji i meni zaista nisu prijatne, laprdanje i nadrilekarstvo su veoma uvredljive, a ton postova je bio poprilično napadački. Tu je usledila opomena.
Kao što rekoh iskreno sam bio oduševljen kada si napisao komentar na leđa, mislio sam da ćemo pisati o tome u temi i dozvolio off topic (prebacio bih na kraju postove u temu o standardu), zar nije bilo odlično kada je Ljilja iscrtala kako bi na Duni trebalo da izgledaju leđa dok je u pokretu? Gde to ima još da se vidi?

Ovo sam rekao milion puta svima, posebno odgajivačima, družim se i sa njima, kad god postoji mogućnost da pomognem tu sam i uvek ću da pomognem, posebno kada se radi o linijama kod nas, a dobro se snalazim i sa linijama generalno u svetu. Pratim ih. Isto to važi i za Ljilju siguran sam, pa ja ne bih znao koliko su živeli psi iz linija koje svi imamo da nije nje i da preko nje nisam upoznao i neke ljude jako bitne za rasu kod nas. Da ne pričam što je fizički i finansijski podnela najveći teret za organizovanje Specijalke koja će ući u antologiju što se tiče šar-peja u Srbiji bar po tome što je to bila Prva Specijalizovana izlošba kod nas.

Nadam se da dalje možemo lepo da pišemo po forumu bez ovih prepirki.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 4:44 pm

nesa151 ::
Kako ja imam "opomenu" u ovoj temi ,obracam se sadasnjem adminu sa pitanjem;dali mogu postaviti par pitanja uz napomenu da sam naknadno procitao pravila! sunny

Nešo, možete slobodno postaviti pitanja.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 4:54 pm

sandra1000 ::
Zgrozena sam sta se ovde radi. Nijednog jedinog trena nisam posumnjala u Ljiljanu, Pedju i ostale ljude koji ne zaostaju za njima. Moje je pravo i javno kazem da ovom forumu verujem vise od bilo kog veterinara. Sramotno je sto jedan clan sebi dozvoljava da ovako ponizava i vredja clanove foruma bez i jednog jedinog dokaza. Koliko god Pedja bio fleksibilan, sve mora da ima svoje granice i da se ljudi koji remete mir sankcionisu. Niko nije duzan da spava na forumu i edituje necije pljuvacine. Vratite se u narmolau ako je to uopste moguce jer ovo nevodi nicemu. Svakom je svoj pas najlepsi, postoje ljudi koji manje ili vise poznaju ovu rasu, ali onaj ko je usao u srz ove rase ima s punim pravom da iznosi svoje misljenje!. A ovim sto kazem mislim na Pedju i Ljiljanu koji su noci provodili na forumu kad se neciji pas razboleo, koji bezuslovno pomazu svima nama koji se teze snalazimo. A mi kao laici mozemo da kazemo da gospodine Veljko pravite veliku gresku i remetite red i mir ovde. Gospodine Veljko vase aktivnosti na forumu su ravne nuli kada je aktivnost Ljiljane i Pedje! Ako imate facebook mozete pratiti njihove aktivnosti i van granica nase zemlje. Povezani su sa celim svetom i prate istrazivanja vezana za ovu rasu! Zato vas molim da se dostojanstveno povucete ili promenite svoje ponasanje jer niko nije duzan da se nervira zbog vas.

Mi (urednici) smo malo fleksibilniji ovde na forumu prvo zbog toga što nas većina članova, koji su aktivni najviše, zna lično. Ja prvi znam da pisana reč nije ista i ne zvuči isto kao kada ljudi pričaju, ponekad i sam zaboravim da napišem gomilu koja mi se vrzma na umu pa ne ispadne baš kako sam zamislio da treba da zvuči. Uvek ima više stvari koje opravdavaju postupke u određenom momentu.

@svi
I Sandri sam više puta editovao postove, pa tako i ovde u ovoj temi, a ona mi je opet izuzetno draga ličnost sa foruma čiji trud i rad i ljubav prema svim psima (ne samo zgužvancima) neizmerno cenim i poštujem i ovo ne pišem prvi put, zna ona to. Ona je dokaz, tj. njeno pisanje na forumu je dokaz da pisana reč može da stvori drugačiji utisak. Koliko znam iz priča ostalih koji su je upoznali, svi su oduševljeni njom i takođe poštuju njenu požrtvovanost.

Nazad na vrh Ići dole
veljko

Broj poruka : 140
Godina : 41
Datum upisa : 13.10.2009

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 4:57 pm

Rasa jeste specificna tu se slazem.I treba voditi racuna o odredjenim stvarima.Da nema onih koji uzgajaju ovu rasu ne bi ni imali pse koje imate to je cinjenica.Trud gospodje ili gospodjice Ljilje niko ne osporava.To sto se vi grozite to je vas licni problem.Meni nije korekno prema ostalim izlagacima da osoba koja organizuje izlozbu ima svoje pse u ringu i to sam rekao.Meni je drago sto ste vi prijatelji i sto se medjusobno branite to je lepo drugarstvo.Ali ja ovde pisem o nekorektnosti.I ako nemam nista protiv Ljilje bice mi zadovoljstvo porazgovarati na nekoj od predstojecih izlozbi.Lepo je i sto je Marfi zainteresovan za ovo rasu i to podrzavam ali samo u okvirima svog misljenja a ne javnog dijagnosticiranja jer nije Veterinar i nije kvalifikovan za to.Kao sto nije kvalifikovan za donosenje suda o onom kako shar pei treba da izgleda.Zbog cega ovo se pisem.Ljudi koji ulaze na ovaj forum hteli bi da cuju realnu sliku nekog ko zna sta je Shar pei ,neko koga treba da respektuju kao uspesnog izlagaca i poznavaoca rase.Kao sto su recimo Jugoslav,Dalibor,Nesa itd .A ne nekog ko ima jednog ili dva psa pa ce da ti prica sta je procitao negde.Nadam se da sam bio jasan.Pozdravljam sve clanove foruma jer smo nadam se svi ovde za dobrobit rase.I treba da se zna ko prica a ko treba da slusa.I ako sam uzgaivac i imam vise pasa i dalje slusam, i postujem,ali samo kompetentne osobe.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:09 pm

Citat :
Ljudi koji ulaze na ovaj forum hteli bi da cuju realnu sliku nekog ko
zna sta je Shar pei ,neko koga treba da respektuju kao uspesnog izlagaca
i poznavaoca rase.
Ja stvarno nisam primetio da je ovim odgaivacima na bilo koji nacin onemoguceno da pisu i iznesu svoje misljenje o rasi i samom standardu na forumu. Razlog zbog kojeg oni to ne rade morate njih licno da pitate.
Svako ko je clan foruma moze da iznese svoje vidjenje o rasi, bes obzira bio on odgaivac , vlasnik samo jednog pas ili linoloski sudija.

Citat :
I treba da se zna ko prica a ko treba da slusa

O ovoj izjavi ne bih da dajem komentar jer bi izasla iz okvira pristojnosti.
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:16 pm

Ljudi koji ulaze na ovaj forum hteli bi da cuju realnu sliku nekog ko zna sta je Shar pei ,neko koga treba da respektuju kao uspesnog izlagaca i poznavaoca rase.

Dozvolićeš da svako za sebe odluči šta bi htio. Ne znam kako iznosiš stav za sve one ljude koji ulaze na forum.

ne nekog ko ima jednog ili dva psa pa ce da ti prica sta je procitao negde.

Nisi korektan prema nekome ko značajan dio svog vremena posvećuje edukaciji vezano za rasu i prati najpoznatije svjetske stručnjake za istu.

I treba da se zna ko prica a ko treba da slusa.

Degutantno. Opet možeš pisati samo i isključivo u svoje ime i ne donositi zaključke i stavove u ime svih. U nastavku si iznio kako ti radiš i to poštujem. U potpunosti legitimno i opravdano.

Kao što je gore rečeno, nikome nije uskraćena mogućnost (ni odgajivačima ni veterinarima) da participiraju u radu foruma, iznose svoja mišljenja i stavove.

I NA KRAJU (NADAM SE POVRATKU NA NORMALANU KOMUNIKACIJU), BILO BI KOREKTNO S TVOJE STRANE DA SVE ŠTO SI IZNIO U SVOJIM TVRDNJAMA POTKRIJEPIŠ I ČINJENICAMA. SVE OSTALO SU PAUŠALNE TVRDNJE KOJE NE VRIJEDE MNOGO U OZBILJNOJ RASPRAVI. POTKRIJEPI ČINJENICAMA SA OVOG FORUMA KAKO BI TVOJE OPTUŽBE ZA ŠARLATANSTVOI NADRILJEKARSTVO DOBILE NA TEŽINI. OVAKO SU U RANGU NIČEGA.
Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:26 pm

Pa realno ako ulaze na forum Shar pei-a hteli bi da cuju sve vezana o shar pei-u od ljudi koji su se dokazali u toj rasi i koji samim tim imaju vise pasa imaju i vise eventualnih problema (iskustva)koje mogu da zadese buduce vlasnike.Zasto osobe koje imaju sta da kazu ne ulaze na ovaj forum to sam se i ja javno pitao.A nije slucaj na drugim forumima.Ne tumacite moje reci kao eventualni bezobrazluk jer nema potrebe za tim,jer nisu napisane u toj svrsi.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:43 pm

Rasa jeste specificna tu se slazem.I treba voditi racuna o odredjenim stvarima.Da nema onih koji uzgajaju ovu rasu ne bi ni imali pse koje imate to je cinjenica.Trud gospodje ili gospodjice Ljilje niko ne osporava.To sto se vi grozite to je vas licni problem.Meni nije korekno prema ostalim izlagacima da osoba koja organizuje izlozbu ima svoje pse u ringu i to sam rekao.Meni je drago sto ste vi prijatelji i sto se medjusobno branite to je lepo drugarstvo.Ali ja ovde pisem o nekorektnosti.I ako nemam nista protiv Ljilje bice mi zadovoljstvo porazgovarati na nekoj od predstojecih izlozbi.Lepo je i sto je Marfi zainteresovan za ovo rasu i to podrzavam ali samo u okvirima svog misljenja a ne javnog dijagnosticiranja jer nije Veterinar i nije kvalifikovan za to.Kao sto nije kvalifikovan za donosenje suda o onom kako shar pei treba da izgleda.Zbog cega ovo se pisem.Ljudi koji ulaze na ovaj forum hteli bi da cuju realnu sliku nekog ko zna sta je Shar pei ,neko koga treba da respektuju kao uspesnog izlagaca i poznavaoca rase.Kao sto su recimo Jugoslav,Dalibor,Nesa itd .A ne nekog ko ima jednog ili dva psa pa ce da ti prica sta je procitao negde.Nadam se da sam bio jasan.Pozdravljam sve clanove foruma jer smo nadam se svi ovde za dobrobit rase.I treba da se zna ko prica a ko treba da slusa.I ako sam uzgaivac i imam vise pasa i dalje slusam, i postujem,ali samo kompetentne osobe.

Pa baš o prvoj rečenici i pišemo stalno ovde na forumu. Eno u svakoj temi gde neko traži savet gde da kupi štene dobija identičan odgovor evo citiram sebe:

Citat :
Odlično što si proveo vreme "kopajući" po forumu i internetu. Posebno po delovima o zdravlju ove rase.
Što se tiče tipova shar-peia postoje neke varijacije, prva razlika je u tipu dlake. Ovaj plavi pas na slici je horsecoat (kratko čekinjasto krzno) i malo tradicionalniji tip shar-peia bez preteranih nabora, malo lakšeg kostura.
Drugi pas je brushcoat (duže krzno, mekše) i modernija verzija shar-peia jačeg kostura ono što trenutno prolazi na izložbama svuda.
Na 3. slici sa vrha foruma su različiti psi uglavnom različitog krzna i boje a manje više slični po tipu.
Verovatno si video da svuda napominjemo da se gleda rodovnik šteneta posebno se obraća pažnja na dugovečnost u rodovniku i izbegavaju se psi koji su potomci pasa koji su uginuli veoma mladi (za mene je sve ispod 8 godina mlado osim ako nije u pitanju neka nesreća ili bolest kao torzija želuca).
Trenutno garancije za bolesti nema, posebno ne za FSF i amiloidozu od koje najčešće uginjavaju u nekom periodu između 3-6 godine, ali ni to nije pravilo. Svaki shar-pei poseduje mutaciju na hromozomu 13 i svaki predstavlja potencijalni rizik za preteranu hijaluronozu (hyaluronanosis).
Probaj da kontaktiraš nekoliko odgajivača ovde na forumu, svi su ok veruj mi.

evo i linka do teme iz januara je 2012. godine i uvek skoro isto pišem kad neko traži štene.

http://www.sharpei-balkan.com/t986-pomoc-oko-kupovine-i-odabira-steneta

Lepo je i sto je Marfi zainteresovan za ovo rasu i to podrzavam ali samo u okvirima svog misljenja a ne javnog dijagnosticiranja jer nije Veterinar i nije kvalifikovan za to.

Sad mogu da pretpostavim o čemu se radi, ne znam da li sam u pravu ali ću svakako pitati pa tek onda napisati da ne iznosim svoju pretpostavku kao činjenicu to nikad nije bilo dobro. Pretpostavljam na šta misliš i zašto se ljutiš i ako je tačna moja pretpostavka nemaš osnove za to. Nisam izneo dijagnozu izneo sam sumnju na osnovu svog dugogodišnjeg iskustva i na osnovu onoga što znam iz naučnih radova. Ništa nisam tvrdio.

Kao sto nije kvalifikovan za donosenje suda o onom kako shar pei treba da izgleda.Zbog cega ovo se pisem.Ljudi koji ulaze na ovaj forum hteli bi da cuju realnu sliku nekog ko zna sta je Shar pei ,neko koga treba da respektuju kao uspesnog izlagaca i poznavaoca rase.Kao sto su recimo Jugoslav,Dalibor,Nesa itd .A ne nekog ko ima jednog ili dva psa pa ce da ti prica sta je procitao negde.Nadam se da sam bio jasan.Pozdravljam sve clanove foruma jer smo nadam se svi ovde za dobrobit rase.I treba da se zna ko prica a ko treba da slusa.I ako sam uzgaivac i imam vise pasa i dalje slusam, i postujem,ali samo kompetentne osobe.

Nisam okićen titulom sudije KSRS, ali znam kako šar-pej treba da izgleda. Znam da tumačim standard i iznosim svoje mišljenje kada neko to traži od mene, a ocenjujem isključivo svoje pse ocenama. Sa Jugoslavom imam korektan odnos na svakoj izložbi se javimo jedan drugom i razmenimo uglavnom ljubazne komentare ispod slika na FB, on je čovek koji zaslužuje poštovanje za ono što radi za rasu, posebno sada kada mu psi pored izložbenih uspeha van Srbije imaju i zdravstvene testove koje niko nema kod nas. Ako ga poznaješ znaš da on ne komentariše pse preko interneta nikada. Dača i ja se dogovaramo da se sretnemo u Rumi na izložbi da povedem svoje debelo štene da se ispričamo verovatno ćemo je i prokomentarisati kao što smo do sada komentarisali njene slike. Ni on ne komentariše pse javno jednom je to uradio i nastao problem. Znam sve bitne odgajivače lično, sa nekima sam u odličnim odnosima i prestojimo celu izložbu zajedno, ili posle toga odemo na piće kao što je bio slučaj na BG CACIBu prošle godine, onaj poslednji. Sa prvim odgajivačem šar-pejeva u Srbiji sam pričao kod Ljilje i bio jako dosadan, a čovek odgovarao na pitanja. Baš sam ga pitao da mi pojasni standard glave šar-peja. Pa nisam se ja naučen rodio godinama već učim, to pokazuju moji postovi iz 2007. godine i postovi sada.

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:45 pm

Evo i meni koja ne izlazem psa,samo ga volim. Meni je ovaj forum mnogo pomogao i nikada necu dozvoliti da neko obezvredi trud i vreme koje neki ljudi ovde ulazu. Veljko, ma koliko vama sve ovo bilo argumentovano, ton vasih postova deluje vrlo ostro, za cim nema potrebe, jer svi smo dovoljno zreli da komuniciramo , ali bez svadja,prepucavanja i sl.
Veljko, da ste Vi tu cesce, kao sto niste, videli bi kako se postupa sa clanovima ovog foruma koji dodju sa problemom- nista na svoju ruku,vec veterinar.Ako je vet daleko, preporuka za prvu pomoc (npr pomoci psu sa temperaturom,voda na spric da ne dehidrira..) Ako se pas leci,a nema rezultata, tada svi uskacemo sa preporukom o veterinaru koji je pomogao u tom domenu. Niko ovde ne izigrava baba Vangu, ne znam ko Vas je informisao,ali Vas je debelo prevario!
To sto odgajivaci koje pominjete nisu prisutni na forumu, to je vec njihov izbor. Ne retko,kada neko ko nema psa ,a dodje da ovde pita za preporuku,dobije link bas ka nekim od navedenih odgajivacnica.
Da se razumemo,ovde niko nikome ne cuva ledja,drugarski brani ili sta vec. Nas je ovaj forum okupio i trudimo se da psi koje imamo imaju lep i kvalitetan zivot.
Mnogi stenci kako prodavci vole da naglase u oglasima za prodaju - mesnatih njiski,sampionskog porekla- zada probleme ljudima koji ne znaju nista o rasi. Mi smo tu 24 h , druzimo se i razmenjujemo iskustva. Ko pita-dobije odgovor, ko je u problemu,pomognemo koliko mozemo..
Koliko vidim, ma koliko se trosile reci ovde, Vi cete imati i dalje svoje misljenje, tako da... 100 ljudi,100 cudi.
Svako dobro u daljem radu.
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Godina : 52
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:47 pm

Čitam i nemogu da se nacudim Suspect o cemu se ovde raspravlja da ne kazem KO raspravlja Suspect Svako ko uradi ono sto je i Ljilja (organizuje specijalku o nasoj rasi) pa i dovede stranog sudiju, tek onda moze da kritikuje.Jer zna sta je sve potrebno za tako nesto!
Veljko probaj to isto da uradis , pa onda raspravljaj a mi ce mo doneti sopstveni sud. Mislim da velika vecin ako ne i 100% podrzava i ceni Ljiljanine napore da u opste i imamo specijalku. A ko sam pa ja da bilo sta kazem, samo VELIKI zaljubljenik u ovu rasu i koji je puuno toga i naucio bas ovde na ovom forumu!
Pa zato kad budes i sam imao (kao sto kazes diplpmu) iz veterine ili sertifikat da si i sam sudija , tad se mesaj i kritikuj. A dotle ...... suzdrzi se
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:51 pm

Nije mi namjera da ispadne da sam nečiji advokat, ali nastojim da očuvam kredibilitet foruma na koji si ti udario i pokušavaš ga osporiti. Direktno pokušavaš diskreditovati ovaj forum koji postoji 6-7 godina i nastojiš diskreditovati osobe koje su tu od početka i koje su pomogle velikom broju članova na ovaj ili onaj način.

Sam Peđa je gore naveo da za svaku tvrdnju koju iznosi a tiče se zdravlja rase, postavlja izvor te tvrdnje. Izvori su isključivo najbolji i najpoznatiji DVM. Red je da se poštuje rad, trud i vrijeme. Ako se ne slažeš sa tim tvrdnjama, to je već nešto drugo i sasvim je u redu.

Sad ja tebe molim, da pokažeš dobru volju i želju za normalnom komunikacijom na forumu i sve svoje tvrdnje potkrijepiš činjenicama. Ništa više od toga. Samo činjenicama, jer ću te u suprotnom smatrati za neozbiljnog člana foruma. Ali ću te i upozoriti da si u svojim ranijimi postovima prekršio nekoliko pravila.

Svi odgajivači, veterinari, ljudi sa i bez pasa mogu pristupiti forumu. Mogu ga čitati kao neregistrovani korisnici (što mnogi od njih i rade što je lagano za provjeriti a neće da priznaju). Zašto ne participiraju u radu je njihov problem. Forum je otvoren za sve, ali funkcioniše na način na koji funkcioniše i prema pravilima koja su uspostavljena davno.

Red je da se ista i pročitaju i uvažavaju. I na taj način ispoštuju i oni članovi koji pravilnik poštuju.

Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:51 pm

Ko raspravlja?Imate li nesto reci za mene slobodno iznesite.
JA CU PONOVITI POSTO NISAM OCIGLEDNO BIO DOVOLJNO JASAN>CENIM I POSTUJEM TRUD I ZALAGANJE GOSPODJE LJILJE ALI NE SMATRAM KOREKTNIM DA OSOBA KOJA ORGANIZUJE IZLOZBE IMA SVOJE PSE U RINGU.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:55 pm

U vezi ovoga sam se vec izjasnila i nema potrebe da se ponavljam.
Veljko i ja se nadam da cemo se sresti i popricati uzivo, sta vise moja vrata su uvek za sve otvorena, isto kao i direktna konverzacija o svemu vezano za ove pse i nakon svega ovoga nema svrhe ovde vise bilo sta pisati...bar ja necu.Do nekog buduceg susreta.... Ljiljana Miletic

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Apr 03, 2013 6:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 5:57 pm

Da je Dalibor jedan od uspesnijih odgaivaca tu nema nikakve polemike jer sam ja ta koja je kad god je neko pitao za stene uputila bas kod Dalibora je je on izuzetno privrzen odgaivac. Pse obozavam, fascinirana sam kako se neko preda u potpunosti da svoje leglo izvede onako kako treba ne stedeci ni na vremenu ni na ljubavi ni na parama. Da je sto se tih pasa tice godinama u nazad sve besprekorno. Izvinjavam se drugim odgaivacima, ali Dalibora malo vise poznajem. Gospodine Veljko, Ljiljanu i Pedju znam sa foruma, jos nismo imali prilike da se upoznamo i apsolitno je ispravno sto je Pedja napisao da se ono sto napisemo skroz drugacije moze protumaciti, a kad bi to rekli nekom u lice sasvim drugacije bilo shvaceno. Ja nijednog trena nisam htela nikog da uvredim niti mi je to bila namera. Kazem da su ovde svi ljudi posebni, vole da se druze, razmenjuju misljenja i da se retko kad ko sporecka . Zato iznosim svoje misljenje ma koliko vi mene degradirali i aludirali na to da je moj pas dzukela i da manje vredi od svih vasom recenicom "Ja neznam sta vi trazite ovde, kad ja pricam o Shar pei rasi" Ovim vam se javno zahvaljujem na tome. Nijdnog trena niko nije rekao nemojte ici na izlozbe, nemojte verovati veterinarima vec samo Ljilji i Pedji. Ja to sad prvi put cujem. Pricam iskljucivo o sebi... Kada je Beti imala problem sa okom oni su me uputili specijalisti, kada je imala problem sa kozom Ljiljana je prirodnom metodom izlecila mog psa bez imalo hemije dok bi veterinar mog psa trovao lekovima. Skoro svi veterinari predlazu ishranu super premijum hranom, dok ljudi odavde pricaju o prirodnoj ishrani bez hemija, konzervanasa, boja i ostalih otrovnih stvari so se i dokazalo da su psi neuporedivo zdraviji od onih koji su na dehidratima. To nije ni nadrilekarstvo ni nista tome slicno vec dobra volja ljudi sa ovog foruma koji vole ne samo svoje vec i pse drugih clanova da pomognu. Niotkoga nisam cula da ga je veterinar posavetovao da svom psu daje vitamin C, omega 3 i ostale suplemente. Ovde se borimo protiv stancera koji pare pse u srodstvu... falsifikuju papire i uopste onih koji zloupotrebljavaju ove pse. Ako sam posavetovana da ne idem na izlozbe jer je mom psu jezik pola roze, a pola plav ja tu nevidim nista lose, vec se zahvaljujer na tome jer ja to nisam znala. Takodje nije pozelnjo pariti takvog psa. Zar to nije posteno? Sto bi se ja bunila ako mi je neko ukazao na anomalije kod mog psa. Niti ako su vasi psi hvaljeni ne znaci da su savrseni... Ovde ko god je dosao bio je od srca prihvacen, ciste duse posavetovan za sve sto ga je zanimalo. Veterinar jel.. strucno lice, mom psu prepisuje Hloramphenikol za oci, isti taj veterinar jel strucno lice, nakon operacije prepisuje Kortikosteroide i isto to strucno lice mi psa od dva ipo meseca maltene samo sto nije ubio silnim inekciama i lekovima, da bi kad sam ovde dobila pomoc bukvalno bila spasena od tih strucnih lica koji psima prepisuju Andole, Brufene, Fabricete i ostale gluposti. Ne vidim sta je pogresno u tome sto neko ko je dugogodisni vlasnik ove rase izneo svoje misljenje, dao savet i time sprecio katastrofu koja je mogla da se desi greskom veterinara. Niko nemoze ove pse da poznaje bolje od onih koji ih imaju.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 6:06 pm

Veljko na svakoj specijalki za rasu ćeš naći pse organizatora u ringu, još ako je organizator odgajivač tek tad će ih biti. Nijedan renomirani sudija iz inostranstva neće dozvoliti sebi takvu bruku da se namešta izložba posebno ne u nekoj Srbiji. Da ti citiram deo intervjua koji sam uradio sa gđom. Lindom nekoliko dana posle izložbe gde žena na moje pitanje šta mislite o šar-pejevima u Srbiji odgovara prvo sa rečenicom: Pa vi imate šar-pejeve. Smile
Pogledaj na primer italijansku specijalku nekoliko godina unazad i uđi na sajt njihovog kluba i vidi ko su rukovodeći, pa ih traži na slikama.

Sigi sam vodio ja, bez ikakve pripreme, mene Linda Reinelt Gebauer nije videla uopšte pre izložbe, niti posle izložbe, čak je i za mene imala izuzetno smešan komentar, na račun mog lošeg hendlanja psa, ali je ocenska lista koju je napisala potpuno realna i Sigi je zasluženo dobila BOS.

Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 6:08 pm

Forum je mesto gde se suocavaju misljenja.Ja sam izneo svoje misljenje.I ima te pravo da mi zamerate.Nisam pisao o osobama jer nemam nista protiv njih vec o nekim nekorektnostima vezanim za izlozbu i za ono sto smatram da je dobro za rasu.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 6:33 pm

Evo citam 2 dana i sa svima se donekle slazem,svi su u nekim delovima upravu a negde ne, pa nisam hteo odgovarati nista, medjutim pedja na ovaj tvoj poslednji post moram Smile Ti znas i sam koliko ja cenim poznavanje rodovnika sto kod nas sto u inostranstvu, i sam znas koliko sam puta slao ti rodovnike buducih stenaca i pitao te sta mislis o tim kombinacijama, pogotovo one rodovnike gde ima dosta tvojih ( Razz ) obojenih pasa . Ali ovde se ne slazem sa tobom da nece ni jedan renomirani sudija dozvoliti da izlozba bude namestena. Kad si spomenuo bas te izlozbe u Italiji, pogledaj zadnjih par ko je pobedjivao i ko je bio organizator tih izlozbi. Vidi na pretposlednjoj izlozbi specijalki koji je pas uzeo BOB a koja zenka BOS, ko je njihov vlasnik , ( sto se tice BOB-a i ajde,stvarno je pas lep,ali BOS???))) pritom renomirani sudija iz Amerike Smile Jednostavno mora da se svati da je postalo normalno da psi koji ucestvuju na specijalkama, nacionalnim ili medjunarodnim izlozbama ,a pritom su psi od nekog od organizatora moraju da se popnu na jedno od postolja , dali to bilo za BOG,BIS,odgajivacki parovi ili grupe. Ja iskreno ne znam ni jednu izlozbu gde se to nije dogodilo,a ako ista pratim to su te izlozbe i znam sta se desava,sto kod nas sto u inostranstu iako te van granica ne posecujem,ali imam oci Smile
Sto se tice sporne zenke dali je trebala da uzme na specijalci BOS, u tom trenutku iako je ring dresura bila takva kakva je bila i sa tim izlaganjem je hendler dobio pohvalu da sudija nije videla goreg hendlera u zivotu Smile mislim da je u toj situaciji realno bila tamo gde i jeste. A to dali je moralno da bilo ko od organizatora izlaze svoje pse na izlozbi,dali to bila specijalka ili neka druga,po meni nije . I iskreno do sada ono sto sam ja video izlozbu gde organizatori nisu izvodili svoje pse jeste bila izlozba bas u italiji u mestu Gradiska gde je organizator bila jedan od poznatih odgajivaca,i nije izlzgala bas zbog tog morala. I evo imam i informaciju da sad na prvoj nacionalnoj izlozbi u N.Pazovi organizatori nece izlagati svoje pse, sto je ipak za postovanje Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Hana

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 6:42 pm

Citajuci gorni post , kao neko ko nije prisustvovao pomenutoj izlozbi namece mi se zakljucak da je pisac hteo da kaze da je izlozba namestena. Ako sam pogresi sa zakljuckom neka me autor posta ispravi.
Vidim da i Autor posta iznad aludira na to isto, Ako imaju neka konkretna saznjanja sada posle godinu dana voleo bih da to podele sa nama
Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 6:52 pm

Ni na koji nacin nisam hteo da izazovem reakciju ni onu na kojoj vi negodujete niti Daliborovu na kojoj se slaze da to nije uredu.I necu komentarisati ni jednu ni drugu jer je to jednostavno licni stav i misljenje svakog pojedinacno.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

Muški Broj poruka : 841
Godina : 73
Datum upisa : 16.05.2011

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 7:11 pm

:sunny:Posto vidim da ste u svojim komentarima otisli u OFF ,pa cak iveoma nepotrebno svrstavanje i ocenjivanje tudje diskusije koja ne dotice VAS !
O sebi cu reci da sam u zivotu 51 godinu sa rasnim psima u cetiri rase i 5 godina sa iskustvom o Sar Pei rasi /kako mi cerka radi a unuka studira kod mene je i Luna i Bole!/. Bio sam sto izlagac sto posmatrac na vise od 150 izlozbi u tri zemlje i video sudjenje i "sudjenje" .Ovo samu opocetku morao jasno i glasno napisati da nebiste mislili da diskutujete sa diletantom uz ogradu da se u Veterinu ne mesam ni slucajno a na srecu nisam ni morao mnogo .
A sad o pitanjima obzirom da sam tek juce saznao neki podatak pa evo ;
O izlozbi ,pitanje kad i ko je obavestio ucesnike specijalke kad ,gde i koja je kotizacija za "zavrsni rucak" uz napomenu da sam bio clan Sar -Pei Kluba No 3?/izuzev na "catu opaske Pedje da "ce mozda biti "/
Dali je Forum iskljucivo privatno vlasnistvo pa zbog toga se pravila mogu i od ovlascenih urednika tumaciti za jedne ovako a za druge onako -ne trazite "dokaze i argumente" samo procitajte komentare i videcete koliko su ,kao i ovaj moj komentar OFF ?
Ako se uspesnost foruma meri samo po nekolicini onda je "on sam sebi svrha" ?A usput naglasavati da mu je svrha "pomoc i edukacija" .
Ako mnogi odlaze sa foruma a zaista imaju sta reci ,dali to nije zabrinjavajuce?
Ako pricate o sujeti i slicno zasto ne pisete da mozda na forumu postoji i "animoizitet"/kako ce te ovo tumaciti nemarim ,ali on postoji ,da nebi nesto nazvao " nedodirljivim klubom"?I preispitajte se dali je moguce voleti psa ili bilo koju zivotinju a ne biti imalo "sujetan" ako Vam se neciji "nepotreban" komentar ne ucini da je dat sa nekim ciljem ?
Ako ja koji polazem pravo procitavsi sve sto negde pise na Srpskom i deo na Engleskom ,da sam se uz odgajanje i postove na forumima dovoljno edukovao da mogu "argumentovano" pisati o rasi ne vredjajuci i cak postujuci tudje znanje u sveri lecenja jer ni Luna ni Bole nemaju otvoren racun ni kod jednog Veterinara .A da je u Srbiji"samo" moguca namestaljka to zaboravite?
I na kraju ako je rec o Fotkama za objavljivanje na forumu onda /cini mi se Zoran/zasto nebiste kao urednici postavili pse sa Vasim misljenjem da su u standardu i one druge ,pa da se onda realno i normalno vodi konverzacija ,jer ispod slika nema ni imena ni potpisa ,pogotovo sto ste u stanju i da postavite fotke iz standarda i seme skeleta /po standardu i van/?
Ovu diskusiju ne smatram mnogo uvredljivom jer tako bi se pa i gore vodila oci u oci ,zar ne?Medjutim da je majorizacija previse izrazena to stoji .I mislim da niko nema prava uskratiti nesto ili cak "zapretiti opomenom" ili opomenuti nekog "za krsenje pravila" a da to uopste nije tacno .
Narode ,Drugari ,svi smo mi "odgajivaci" samo postoje obicni i "komercijalni" .
i kogod zameri na ovoj reci "komercijalni " nek mi ne kaze da drzi 4 kuje i jednog muzjaka radi svoje razonode !
Pozzz svima uz molbu malo manje "frontalnog " napada!

Ako omalovazavate a negde i spravom domace sudije onda znajte da sam razgovarao i sa dvojicom /jedan Austrijanac ,jedan Madjar/ stranih sudija i to odgajivaca .
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 7:20 pm

Zorane . Moj post je objasnio opste stanje izlozbi u svetu pa i kod nas i mislim da jasnije nije moglo se napisati. U postu ne postoji nikakva pozadina!!!
I ja ne vidim sta nije bilo jasno u ovoj mojoj recenici.

" Sto se tice sporne zenke dali je trebala da uzme na specijalci BOS, u
tom trenutku iako je ring dresura bila takva kakva je bila i sa tim
izlaganjem je hendler dobio pohvalu da sudija nije videla goreg hendlera
u zivotu Smile mislim da je u toj situaciji realno bila tamo gde i jeste " Kada sam napisao u toj situaciji,mislio sam na zenke koje su ucestvovale na specijalci.

Poslednji izmenio Dacha dana Sre Apr 03, 2013 7:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 7:25 pm

Dacha ::
Vidi na pretposlednjoj izlozbi specijalki koji je pas uzeo BOB a koja zenka BOS, ko je njihov vlasnik , ( sto se tice BOB-a i ajde,stvarno je pas lep,ali BOS???))) pritom renomirani sudija iz Amerike Smile Jednostavno mora da se svati da je postalo normalno da psi koji ucestvuju na specijalkama, nacionalnim ili medjunarodnim izlozbama ,a pritom su psi od nekog od organizatora moraju da se popnu na jedno od postolja , dali to bilo za BOG,BIS,odgajivacki parovi ili grupe. Ja iskreno ne znam ni jednu izlozbu gde se to nije dogodilo,a ako ista pratim to su te izlozbe i znam sta se desava,sto kod nas sto u inostranstu iako te van granica ne posecujem,ali imam oci Smile
Sto se tice sporne zenke dali je trebala da uzme na specijalci BOS, u tom trenutku iako je ring dresura bila takva kakva je bila i sa tim izlaganjem je hendler dobio pohvalu da sudija nije videla goreg hendlera u zivotu Smile mislim da je u toj situaciji realno bila tamo gde i jeste. A to dali je moralno da bilo ko od organizatora izlaze svoje pse na izlozbi,dali to bila specijalka ili neka druga,po meni nije . I iskreno do sada ono sto sam ja video izlozbu gde organizatori nisu izvodili svoje pse jeste bila izlozba bas u italiji u mestu Gradiska gde je organizator bila jedan od poznatih odgajivaca,i nije izlzgala bas zbog tog morala. I evo imam i informaciju da sad na prvoj nacionalnoj izlozbi u N.Pazovi organizatori nece izlagati svoje pse, sto je ipak za postovanje Smile

Jao da, sećam se da smo komentarisali pobednik je bio predsednik njihovog Kluba, čak je on lično izlagao pse, te slike sam video na FB. I sam sam rekao da mi se pas ne dopada i da je bilo boljih, al da su generalno imali loše pse na toj izložbi. Nezgodno je kod nas bilo zbog broja pasa, jeste da cifra za Srbiju nije mala, al opet je mala da pokrije deo izložbe, svi smo prijavili svoje pse, a i da čujemo šta Linda ima da kaže, o Kalli je ubola samo tako. Suđenje joj je bilo besprekorno, uz one komentare o hendlovanju koji su bili urnebesni. hehe
Znam da ne misliš da je bilo namešteno, kopčam o čemu se radi, postoji mišljenje da nije u redu da organizator prijavi svoje pse, mada da je Duna pobedila pa da se dovede u sumnju suđenje jer je Miroslava znala (a i on je dobio "pohvalu" za hendlovanje hehe ), realno je reći da je žena sudila super i skroz ok bez zadnjih namera, e sad taj moralni deo, moguće da je eto to greška mada sam ja bio taj koji je insistirao da Ljiljini psi budu prijavljeni, ona je htela da se samo ocene. To je onda sugestija za sledeći put, organizator pse isključivo na ocenu ne direkt u takmičenje.

Nazad na vrh Ići dole
veljko

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 7:34 pm

Sad taj moralni deo, moguće da je eto to greška.Marfi imas opomenu! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   Sre Apr 03, 2013 7:54 pm

Daco, ja sam napomenuo da nisam prisustvovao izlozbi i samim tim nisam bas upoznat sa desavanjima na noj,Zbog toga sam te zamolio da mi pojasnis kometar

E sad Ljilina greska je sto se uopste upustala u taj projekad, mislim da je trebala da prepusti renomiranim odgaivacima da to organizuju kao i svih ovih predhodnih godina.Njihove specijalke su bile bez ikakvih moralnih dilema Smile Kao i uostalom razne titule u konkurenciji od dva do tri prijavljena Shar Peja po izlozbi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari   

Nazad na vrh Ići dole

I Specijalizovana izložba za Šar-Pej rasu 2.6.2012.Komentari
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema za izložbu
» Priprema živine za izložbe!
» Izložba i berza u Smederevu
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Evropska izložba sitnih životinja - LAJPCIG 2012

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: SHAR PEI CLUB-
Skoči na: