Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Feb 15, 2011 6:59 pm

Moram naći takve perlice... Ono su dali mami u apoteci... Al` popiću ih ja Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Feb 15, 2011 7:44 pm

Kod nas ih ima puno po apotekama, razlicitih proizvodjaca, razlicitih jacina, razlicitih cena Smile neke se mogu nabaviti online, kao recimo:
http://www.lama.rs/vita/now-foods-omega-3-100kapsula.html
http://www.exyu-fitness.com/shop/ostali-preparati-1/esencijalne-masne-kiseline/omega-3-90-kapsula.html
moji trenutno piju ove Oriflame, strana 44 u katalogu,
http://rs.oriflame.com/products/catalogue-viewer.jhtml?per=201103

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Mar 01, 2011 5:17 pm

@rugievithus ::
Moram naći takve perlice... Ono su dali mami u apoteci... Al` popiću ih ja Smile

Mladene, išao sam danas do apoteke da uzmem omega 3 za Kallu i naletim na neke nove kapsule. Proizvođač je Blagoleks d.o.o. Bijeljina, tako da ovo mora da može da se nađe kod vas Wink Uzeo sam ih za Kallu jer je cena pakovanja od 60 kapsula 775din znači nešto više od pet eura. Evo linka:
http://blagoleks.net/strana.php?id=85

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Mar 01, 2011 8:28 pm

Hvala Ljiljo, Peđa... Nastojaću sutra da pronađem nešto od navedenih.
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 11:16 am

Evo citam sve sto sam nasla o ishrani nasih ljubimaca , pa se pitam da li gresim u necemu confused ??? Ja mog Dzonija hranim dva puta dnevno (ujutru i uvece). Koristim -DARLING- koji bas i ne voli ali uvek u to dodam ili malo jogurta ili supice(pilece sa kostima naravno iseckanim) a dam mu i svinjsko meso s koskom. Vidim da su neki protiv svinjetine u svezem stanju ZASTO? A dorucak mu je obavezno solja mleka-jogurta i jedno presno jaje . Naravno moj prasac sve porucka i hvala bogu OK je hehe Pa se pitam da li u necem gresim???? Do sad sam slicno hranila sve moje kuce( a imala sam 8god dobermana,9 god rotvajlera) znam totalno su razlicite rase i ovi nasi su posebni, pa zato ispravite me ako u necemu gresim! confused
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 11:38 am

Nije niko protiv svinjetine Smile generalno, već je problem sa sirovom svinjetinom. Svo svinjsko meso i iznutrice je potrebno kuvati da bi se izbjegli nepotrebni problemi kao sledeće:
http://www.sharpei-balkan.com/t593-bolest-aujeszkoga-lazna-bjesnoaa

A kada već kuvate to meso, te svinjske kosti (kuvane) nemojte davati. Bolje mu obezbjedite krupne juneće kosti. One mogu ići sirove i mogu se bez problema nabaviti u mesnicama.

Svo ostalo meso može ići sirovo ako hoće da jede sirovo. Izbjegavajte te supe u kojima ima soli.

Kokošija jaja isto kuvana ako nisu od provjerenog dobavljača. Prepeličija mogu sirova.

Jogurt je ok. Ja po nekad Niki sipnem malo surutke, mlijeko izbjegavam. Povrće je na minimumu minimuma. Sve žitarice su out osim pirinča koji je opet u skroz malim količinama. Kao punioc u obzir dođe i kuvani mali krompirčić.

Zaboravih dodati da je dobar i mladi nemasni sir, sirova mljevena skuša i girice sa sve kostima. Vjerovatno neće htjeti jesti sirovo ali možda uspijete uraditi neku prevaru.

I ne treba u istom obroku mješati sirovo i kuvano meso. To svakako treba odvojiti.

Neka me neko ispravi ako griješim...

Poslednji izmenio rugievithus dana Čet Mar 17, 2011 11:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 11:40 am

Ukoliko nema nekih problema kao što su bujanje gljivica i bakterija i ako nije sklon tome onda nije problem hraniti ga i Darlingom, ali toliko su ga napunili veštačkim stvarima da je to strašno, mislim da je kod vas ključna stvar dodavanje ostale hrane pa zbog toga nema problema. Svinjsko meso je izuzetno korisno i puno je masti koja je izvor energije posebno u zimskim danima, ali postoji jedna bolest koja se zove Aujeckijeva bolest (lažno besnilo), svinje su domaćini i virus u njima živi, kod nas se meso testira samo na trihinelu i ni na šta drugo, a bolest je 100% smrtonosna, virus uništavaju izuzetno niske temperature (koje niko od nas ne može da postigne zamrzavanjem), ali zato visoke temperature koje postižemo kuvanjem uništavaju virus, virus se nalazi i u svinjskom mesu i u svinjskim kostima pa je iz tog razloga bolje davati svinjsko kuvano, a kosti svinjske izbegavati (jer kuvanjem kosti postaju krte). Mleko ume da napravi problem jer je veliki broj pasa netolerantan na laktozu štenci ubrzo kada ih kuja odvikne od sisanja gube enzim laktazu ili ga zadržavaju u maloj količini, al to nije dovoljno da obradi laktozu, ako mleko dajete u maloj količini onda ne bi trebalo da bude problema, ali ne znam da li ste pratili stolicu posle mleka gotovo uvek bude tečna ili tečnija Smile

Sad vidim da me je Mladen pretekao sa odgovorom Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Muški Broj poruka : 143
Godina : 32
Datum upisa : 15.03.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 12:04 pm

kako dajete granule?

1. Ostavite da stoji u vodi a)hladnoj b)toploj
2. u jogurt
3.suve...
4. nesto drugo Very Happy

ja sam mu davao suve i nije hteo
sada sam potopio u vodu da omeksaju
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 12:20 pm

Ne bih da ulazim u analizu granula (ima mjesta na forumu gdje se pisalo o tome), a što se tiče onoga s čime daješ, izbor može biti širok uprkos nekim stvarima koje su za izbjegavanje.

Recimo da mogu sa jogurtom, surutkom, kuvanim komadićima piletine, junetine, svinjetine, jagnjetine..., sa mladim sirom, kuvanim jajetom...

/*još ako je onaj jogurt za poboljšavanje probave, ali bez umjetnih okusa, sreći nigdje kraja*/

Vodi računa da jogurt i ostale tečnosti ne budu direktno iz frižidera, tj. da ne budu previše ledene da nebi nastradao stomačić. Sobna temperatura je ok...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 1:20 pm

Granule su predvidjene da se daju suve ili sveze prelivene nekom tecnoscu ali ne i da nabubre.
Suve se daju iz razloga sto bubrenjem granula dolazi do fermentacije jos u posudi i moze izazvati nadimanje zeluca ili cak i torziju kada se takvim granulama pridruze i zaludacni sokovi kada ih pas pojede. Znaci mogu se preliti jogurtom ili drugom tecnoscu, u njih dodati sira, jaja, kuvanog mesa ili sl. ali sve to neposredno pre nego ce pas jesti.
Jos jedna stvar koja je takodje jako vazna kod ishrane granulama. Nikako ne davati vecu kolicinu nego je propisano. Granule jako nabubre i povecaju svoju zapreminu u zelucu i prevelika kolicina je takodje uzrok torzije zeluca kao i kod nadimanja fermentisanim. Kada se dodaje nesto drugo u granule, kao recimo meso...kolicinu granula u obroku smanjti.
Kada pas hoce da jede ciste, suve granule najbolje ih je tako dati u propisanoj kolicini za obrok a kuvano ili sirovo davati kao zaseban obrok i bez granula.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Mar 17, 2011 4:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 3:19 pm

Sve usvemu pomogli ste mi. Znaci svinjsko meso iskljucivo kuvano, a sirovo nedavati.Ne mesati sirovu hranu s kuvanom Smile Moj pas granule suve ne voli, tako da ih pre davanja prelijem s malo jogurta ili mleka (pratila sam da li ga mleko protera , ali NE za sad) Dajem mu i ostatke nase kuvane hrane ali pazim da razblazim (zbog soli) doduse ne cesto. Probala sam i kulju s jogurtom da mu dam, to prosto obozava hungry naravno posle je prava gica i mora da se "umije" hehe Jos voli i jabuke (sveze) i skoro svakodnevno pojede po dve manje, a probao je i kivi ,banane cak i kiseo kupus blush prase jedno sve pojede hehe Mislim da malo preteruju svi oni koji savetujetuju te junece mleveno meso,piletina na kockice te riba.....i sta sve ne jos. Da li su nasi zguzvanci bas to i imali u svojoj postojbini(kini) ili su dobijali bas OSTATKE ljudske hrane grin kao sto je negde i receno! Mi ljudi smo i krivi sto sad ovi nasi mezimci i imaju probleme (osetljivost na raznu hranu) jer ih dozivljavamo pogresno i samim tim pogresno ih i hranimo. Pa eto nama raznih alergija i preosetljivosti na raznu hranu!!! A sto se tice granula nisam poklonik iste, jer sam svesna da i ona nije valjana i da su reklame prosto "progurale" pojedine konpanije (zna se vec koje) , tako da oni novi vlasnici i neznajuci kupuju je,u nadi da su uzeli bas pravu stvar za svoje ljubimce. Oprostite malo sam poduze objasnjavala ali eto to je moje misljenje, pa ko se slaze s tim a ko ne ! Very Happy Uglavnom hranite svoje ljubimce s onom hranom koja mu naj vise prija (, normalno nije zgoreg cuti i druga iskustva) to je (moje) pravilo wave
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 3:57 pm

Vesna, ja sam jedna koja "preteruje' kako ti rece Smile
Svakako da svako ima pravo na svoje misljenje, jer si samo ti "vlasnik" svom ljubimcu. Ovde ces naci razlicita misljenja, od onih koji , po tvom misljenju, preteruju, do onih koji psa hrane "sa stola". odnosno ostacima od vaseg rucka.Vasa hrana, odnosno nasa, je pored soli, koja je njima no-no puna je zacina, tako da mislim da nije bas preporucljivo to raditi. Mnogo ljudi vodi se devizom "kad ja jedem, sta njemu moze da fali" , ali sam misljenja da su nasi psi stvarno specificni, pa stoga vecina forumasa hrani pse po nekoj liniji koja im je najbolja.
Zato svakome ko hoce da nabavi zguzvanog, a dodje ovde po savet, savetuje se da dobro razmisli , jer ovaj pas zahteva dobru negu, mnogo suplemenata i naravno dobru hranu,a sve to ume da kosta.
To da li ces davati psu meso ili kiseo kupus (koji ja mislim da on ne bi smeo, mozda gresim Smile ) to je na tebi. Svi ovde radimo sve za dobrobit nasih ljubimaca, a kada se desi nesto kao bolest, odmah razmisljas da li sam negde pogresila, sto je sasvim normalno. Ja sam bila u toj situaciji ! Da bi to izbegli, mi se trudimo da bar hranom redukujemo sve "genetske greskice" nasih zguzvanih Smile
Suceljena misljenja su kao i svuda zastupljena. Pa i ovde.
Svi zguzvani su veliki alavci, bar ovaj moj, masno cebe bi pojeo uz bika na raznju, tako da znam na sta mislis kada kazes da je tvoj pravo prasence Smile Ovaj moj je svinja pig
Pozz i kiss za zguzvanog gospodina
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 4:33 pm

Vesna,

Ja bih iz ishrane izbacio i voćke zbog šećera, kao i kiseli kupus zbog ogromne količine soli. Kao što Zorica iznad reče, ostaci hrane su puni raznih začina, tipa Vegete, bibera i sl. tako da bih i to eliminisao.

Ljilja to sasvim lijepo kaže, da bi ih trebali hraniti onako kako bi se oni sami hranili u prirodi. Ili bar što sličnije tome. I to je apsolutno u pravu. U prirodi oni neće sami sebi nikad nešto skuvati (ili baciti na roštilj Laughing ) tako da bi prvi izbor trebalo da je sirovo. Ali, to je opet individualni izbor svakog vlasnika.

Ja sam Niku nakon kratkog perioda ishrane sa granulama, gdje se ona bila sva zaokružila (a moja mama ima običaj da kaže da bi do sada, da je ostala na tome bila sva deformisana), prešao na mesnu ishranu koju dopunjujem raznim iznutricama. Kao punioci, tu su riža i krompir. Povrće sam skoro izbacio skroz. Nešto mliječnih stvari i dodataka tipa C vitamina, kurkume, omega 3 perlica, mljevene ljuske jajeta i sl. Moj problem je što neće da jede sirovo, tako da sam primoran da kuvam hranu koju joj dajem što mi oduzima prilično vremena i stvara dodatne troškove, ali šta je tu je. Nije mi problem. Još sam i ja ponešto naučio da skuvam Cool

Al` opet, svako ima pravo birati i smatrati šta je najbolje. Ja više iznosim neko svoje iskustvo sa ishranom.

Lijep pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 5:22 pm

Rugievithub- da se razumemo nisam je protiv nicega sto je ovde preporucivano!!!! Kazem da dajem ostatke nase hrane, ali napominjem da znam za so, vegetu,i ostale dodatke , pa stoga uvek, al uvek to razblazim i dodam jos nesto (hleba, kulje,ili slicno) prosto da mu "zamirise"Rekla sam da osim jabuka i ne jede deugo voce samo smo probali i to je to. Al s kojim uzivanjem on jede jabuke, pa kako mljacka i oblizuje se, prosto nemogu da mu ne dam hehe Normalno da pazim na njegovo zdravlje i koliko mogu se trudim da dobije sto bolju ishranu, ali nisam bas u mogucnosti samo meso jer bas nije "zgodno"(kosta bre) Dok on lepo rucka i napreduje a pri tom je zdrav idemo ovako sa ishranom!!!! peace PoZzz
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 6:12 pm

Smile, da se nadovezem , moze se pas hraniti svim i svacim i svaki ce drugacije odreagovati. Generalno kada se govori o hrani ja uvek polazim od onoga sta je najzdravija varijanta za psa i kakvog psa imam. Sto se metabolizma tice silna istrazivanja su konacno dokazala da je najbolje i najzdravije svakog psa hraniti onako kako je priroda to odredila a sto se nase rase tice..... zna se odakle dolaze svi problemi kod ove rase. Iz stomaka a potom i nekih genetskih poremecaja.
Shar Pei je, vec sam puno puta napisala, izuzetno netolerantan na hemikalije bilo koje vrste i proste secere ukljucujuci i one iz zitarica, voca i povrca. Naletela sam nekada na nekom blogu ili u nekoj grupi na polemiku o tome kako se Pei hranio u Kini i zbog cega svi problemi kada su ga doneli na Zapad.Medju ljudima je bio covek koji poznaje kinesku kulturu i mentalitet jer ziveo tamo godinama.
Ne mogu ga bas citirati ali ovo je sustina onoga sto je receno Smile...... Kinezi su ih vise jeli nego li su ih hranili, psi se u Kini i danas( sem u velikim gradovima gde je konacno zazivelo cuvanje zivotinja kao kucnih ljubimaca) hrane sakom pirinca a kada ima bace im se sirove iznutrice ili kosti. Nece Kinez trositi vreme i nekoj zivotinji kuvati hranu. Oni koji su slobodni sto zbog urodjenog nagona za lovom, sto od gladi, love i dalje ono sto mogu i jedu.
Kineska kultura i drustvo je malo drugacije od naseg, cak i pojam "odpatci od hrane" ne podrazumeva istu stvar. Kod njih otpadak je samo ono sto ljudi ne mogu jesti a ne ostatak njihove pripremljene hrane. U Kini se pripremljena hrana za ljude, do kraja 20 veka, a i sada, vrlo retko baca tj. daje psu.

Naravno da pas moze jesti sve sto hoce i voli...vole oni i cokoladu jako puno pa znamo kako od nje prolaze. To sto Shar Pei nema brzu reakciju (u obliku oboljenja koze recimo) na pogresan nacin ishrane ne znaci da nece zbog soli, zacina i hemikalija uginuti u svojoj 5 zbog tesko ostecenih bubrega ili jetre i ako nije genetskom bolescu predodredjen.
Pas je pas i to vazi za rase koje su potekle sa Zapada bez odstupanja kada je rec o nekom ustaljenom nacinu ishrane pasa, ali, Rotvajler i Shar pei zaista jos uvek nisu isto i trebace ce jos puno godina zivota ove rase kod nas da bi sve isto tolerisali.
Ja sam ipak pristalica onoga sto je jedino potpuno ispravno i svi znamo, kada su svi psi u pitanju, i po tome nema veze da li je pas iz Kine,Amerike ili Srbije Smile.........pas je vuk i ne moze biti drugacije, vuk je mesojed i nikad nece biti svastojed ma koliko mi o nasim psima volimo da razmisljamo kao o nama slicnim bicima sto se ishrane tice.
Po meni, hraniti psa svim i svacim je isto kao hraniti zeca rostiljem, sirom i jajima Smile
Naravno da i moji psi dobiju sa stola ponekad komadic projare ili hleba ili kolacica, i mnogo vole sve te zabranjene ukuse,ali to je toliko malo da im sigurno nece naskoditi posebno sto toga nije bilo uopste u periodu dok su odrastali i nisu izgradili stabilan imuni sistem Posle loseg iskustva sa prvim psima ove rase i toliko saznanja iz iskustva drugih, sa ovima sam bila vrlo iskljuciva.

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Mar 17, 2011 6:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 6:19 pm

@vesnacikos ::

Mislim da malo preteruju svi oni koji savetujetuju te junece mleveno meso,piletina na kockice te riba....
... nisam bas u mogucnosti samo meso jer bas nije "zgodno"(kosta bre)...
Ne mora da jede juneće mleveno to mnogima jeste skupo al može juneća/svinjska srca i to je mišić i meso a dosta jeftinije.Iznutrice takođe,kao i skuša.. Wink Pozzz Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 6:32 pm

Vesna,

Ne bih volio da me pogrešno shvatiš da te kritikujem ili da ti nešto prigovaram. Naravno da mi to nije ni cilj ni namjera. Prvenstveno sam iznosio neko svoje viđenje i neka svoja dosadašnja iskustva. A sasvim je ok i normalno da svako zadržava pravo da radi šta i kako hoće. Zato, izvini ako si se našla uvrijeđena ili ako sam nešto pogrešno rekao.

S druge strane, naravno da je meso skupo i meni a pretpostavljam i velikoj većini. E tu onda dolazi faktor snalaženja. Recimo, pileće bijelo i bataci su mi mnogo skupi, tak oda ih uzimam u rijetkim prilikama. Al` zato uzimam pileća leđa koja su (kod nas) prilično jeftina. Ona su u rinfuzi i uvjek ganjam takvu hranu jer nemam baš namjeru da plaćam tuđa plastična pakovanja. Kod nas je 1 kg leđa oko 0.70 e
Onda, isto u rinfuzi uzimam pileće želudce i jetrice. Cijena im je ista i kg dođe oko 1.7 e I tako.. snalazimo se i manđijamo na sve načine. Nika još nikako nije dobila mljeveno juneć Smile Uvjek su tu mesa neke 2. ili 3. klase ... i tako...

Lijep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 6:43 pm

Mladene, naravno da nemamo nameru da namecemo svoje misljenje, to sam ja naglasila, naravno i Vesna to,nadam se, kapira kako treba Smile
Da je skupo, skupo je, ja najcesce kupujem meso kao za nas, jer tesko dolazim do svega toga sto je jeftinije, to pokupe penzioneri Smile pa ljudi, ja koske ne mogu da nadjem, moram da potplacujem mesare da mi ostave, razgrabe se cim dodju, strasno!!!
Naravno da cu to redukovati, cim budem mogla da ustanem ranije, pre ostalih Smile
Veliki pozz od nas Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 10:17 pm

veceras sam spremio Sajku kuvano junece srce... dugo sam kuvao i iseckao sam mu na sitne komade....super je pojeo a 1kg juneceg srca kosta 80rsd

sta mislite da li je ok da ga hranim kuvanim npr...srce, bubrezi i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 10:21 pm

Tako ja moje hranim + granule.. Smile Ako hoće sirovo daj mu Wink Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 10:32 pm

@Nesha ::
Ako hoće sirovo daj mu Wink Smile

znaci smem sirovo srce ... bbubrege da mu dajem + granule cheers
Mislim da je ``domaca`` hrana ipak bolje od granula alien a i lepse jede
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 10:38 pm

Da,srca uvek u većoj količini od bubrega i drugih iznutrica.
A ako daješ sirovo onda taj obrok ne smeš da mešaš sa granulama. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 10:39 pm

znaci samo sirovo ili bareno + granulice kiss
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 10:58 pm

Granule se mogu mješati sa kuvanim a sirovo nebi trebalo. Sirovo meso+malo kuvanog pirinča ili krompira. Sve bez soli.

Izbjegavati kombinovanje sorovog i kuvanog mesa u istom obroku. Kod sirovog pilećeg mesa isključiti tzv. šuplje kosti radi zdravlja zgužvanca. Svu svinjetinu obavezno kuvati. Sve kuvane koske ne ubacivati u ishranu. Sirove juneće velike kosti su ok da čisti zube, jača vilicu i zanima se ...

Sirova skuša je ok ako hoće da jede. A obično neće jer ih odbija miris. Može se skuvati i samljeti na mašini za meso sa gustom rešetkom sve sa kostima. Pa tako kuvano pokušati "podvaliti." Skuša i girice su vrlo korisne u ishrani te bi bilo jako dobro nekako ih prevariti da jedu to.

Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 17, 2011 11:17 pm

/*dupli post*/
Nazad na vrh Ići dole

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM