Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 4:32 pm

Ja odrasle hranim jednom. Dvoje koji imaju sad po 7 meseci hranim 2x. a ova mala od 5 mesici 3x. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 4:42 pm

Nika ima 9.5 mjeseci i hranim je 2x dnevno. Sama je sebi odredila neki razmak od 12 h tako da sam se ja tome prilagodio i poštujem to.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 5:59 pm

I moji jedu 2x dnevno Wink
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Godina : 52
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 6:40 pm

hehe Ma Dzoni nikad NE odbija da rucka hungry i sve mu je lepo!!!!!! Very Happy Znaci ne preterujem , moze dva puta dnevno!!!!! jump
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 24, 2011 10:29 am

Vesna, svi mi ponekad (ili cesto) preterujemo Smile
Bitna je kolicina koju unese dnevno, a to koliko ces puta da ga nahranis to
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 24, 2011 10:47 am

Marfi jeo dva puta dnevno i Kalla sada jede dva puta dnevno i tako će biti zauvek. Nekako ne volim da joj opteretim stomak velikom količinom hrane nego mi je sigurnije da tu količinu podelim u 2 obroka (uzana, a veoma dubokih grudi idealan kandidat za torziju pa iz tog razloga).

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Mar 24, 2011 12:21 pm

moji jedu uglavnom jednom dnevno, leti jedu cesce po dva puta iz razloga sto vise jurcaju i skacu pa da ne bi zeludac bio opterecen velikom kolicinom hrane. Ponekad se ogrebu i za treci obrok negde u vreme rucka i to opet leti kada se rostilja. Ne propustam da im na dimu precvrljim svakome po skusu jer ih tako, i sada jedino tako hoce Sad
U sustini nemaju strogo utvrdjeni broj obroka ali kolicinu dnevnog unosa uglavnom postujemo.Mislim da jedina na ovom forumu svojim psima sasvim uskracujem hranu celodnevno kada primetim da brljaju jer nisu gladni. Nije to cesto, ali mislim da otprilike 5-6 puta godisnje imaju i taj "gladan dan".

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Pet Mar 25, 2011 11:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pet Mar 25, 2011 9:24 am

@rugievithus ::
Ova moja se ukenjala i od perlica ... Shocked Ne znam šta više da radim. Neće ribu, ni sirovu ni kuvanu, od ulja se isto ukenjala a sad evo i od perlica. Prosto ne mogu da vjerujem...

Mladene odavno ti ja rekao,ako se secash Smile ,da od kokosovog i ribljeg ulja mogu kao shtenci da dobiju proliv Sad
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

Ženski Broj poruka : 83
Godina : 33
Datum upisa : 14.04.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 5:14 pm

upomoc!
Mona u poslednje vreme kaki jednom u 2-3 dana! i kad kaki, stolica je normalna, nije ni retka ni cvrsta! inace, ponasa se normalno, normalan apetit... jede svasta, 2 puta dnevno, poslednjih dana joj dajem najvise pirinac ne bi li podstakla probavu, ali nista od toga! jede svinjetinu, piletinu, junetinu, sve termicki obradjeno, kasicicu maslinovog ulja dnevno, zivo jaje 1-2 puta nedeljno... granule retko, i tad samo potopljene u jogurt... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 5:50 pm

Caos. Pa ne znam u kojim kolicinama joj dajes pirinac,ako dajes mnogo probaj malo smanjiti pa vidi sta se desava Smile E sad,mozda posto je kvalitetno hranis moguce je i da se sva ta hrana zadrzava u njoj pa je izmet sasvim minimalan sto je u sustini dobro. Ja sam pre mesec dana mojim ljubimcima skroz izbacio granule i recimo sada izmet je toliko minimalan da dok su jeli granule sa dodacima piletine,junetine...itd sam u roku od 2 dana napunim kofu,da izvines srali su kad god stignu.A sada je prica totalno drugacija. mislim da bi sada to punjenje kofe kad je ne bi praznio trajalo i po 2 nedelje jer izmeta skoro i da nema.A pritom njima nista ne fali,jedu super,zivahni,igraju se,nikakvih promena nema u njihovim ponasanjima Smile E sad mozda na forumu neko ima drugacijeg iskustva pa nek se dopuni Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 6:26 pm

pirinac dobije uglavnom jedan obrok dnevno, naravno, sa mesom, drugacije ne bi ni jela Smile
drugi obrok bude nesto drugo, i to u manjoj kolicini od ovog obroka sa pirincem, inace su joj obroci raznovrsni, kao i vrste mesa koje joj dajem, kosti joj dajem takodje, ma sve zivo jede, pojela bi (da izvines) govno da joj dam! hranim je isto kao i ranije, kada je kakila jednom dnevno, eventualno jednom u 2 dana, jedino sto sam malo udarila po pirincu, kad sam primetila izostanak stolice, inace aktivnosti su joj iste, sve je isto, samo sad po 3 dana ne kaki Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 7:29 pm

Kosti znaju da prave zatvor,moguce da je malo previshe kostiju dobijala.Eto to mi prvo pade na pamet.Morash probati,daj joj i kashicicu kokosovog ili ribljeg ulja...verovatno ce je malo proterati Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 9:12 pm

Koliko je aktivna? Za dobru peristatiku creva potrebno je da se pas krece i bude aktivan. Bez obzira na kvalitet hrane stolicu bi morala imati jednom dnevno ili svaki drugi dan u vrh glave a tri je vec malo lenjo za redovno ciscenje organizma.Granule i pirinac povecavaju kolicnu fecesa jer su punioci koji se zadrzavaju u crevima dok se meso usvaja i koristi i malo ostaje za izbacivanje. Pokusaj sa malo masnijom hranom i povecaj joj aktivnosti, vise setnje i trcanja, mozda ce se stvar vratiti na normalu Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 9:23 pm

ona generalno nije aktivan pas, tacnije lenstina je nevidjena, ali ja je setam dosta, min 2-3 sata dnevno, SVO ostalo vreme spava, a i te setnje ja nju forsiram, ona bi najradije izasla da obavi nuzdu i vratila se da dzonja, kad izadjemo napolje, ona pokusava da me vodi kuci Smile
ali takva je bila oduvek, nije mi jasno sta se promenilo, zasto sad odjednom ima stolicu tako retko Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 9:35 pm

Ulenjila se creva predopstavljam...odn. nadam se da je samo to u pitanju. Mozda bi trebala o tome porazgovarati i sa veterinarom, cisto informativno, jer mozda je to znak i nekog premecaja u varenju ili neceg drugog. Svaki treci dan je zaista retko i toksini se duze zadrzavaju u sistemu za varenje, samim tim vise ih ide i u organizam, to nije dobro. Pokusaj sa malo trckaranja uz nju i malo masnijom hranom. Mozda upali. Buba lenja Smile Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 9:43 pm

@Mona Von Bercek ::
pirinac dobije uglavnom jedan obrok dnevno, naravno, sa mesom, drugacije ne bi ni jela Smile
drugi obrok bude nesto drugo, i to u manjoj kolicini od ovog obroka sa pirincem, inace su joj obroci raznovrsni, kao i vrste mesa koje joj dajem, kosti joj dajem takodje, ma sve zivo jede, pojela bi (da izvines) govno da joj dam! hranim je isto kao i ranije, kada je kakila jednom dnevno, eventualno jednom u 2 dana, jedino sto sam malo udarila po pirincu, kad sam primetila izostanak stolice, inace aktivnosti su joj iste, sve je isto, samo sad po 3 dana ne kaki Neutral

Reci mi koliko pojede dnevno kostiju?
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Čet Apr 21, 2011 9:57 pm

kosti ne dobija na dnevnom nivou, nekad 1 nedeljno, nekad redje, nekad cesce... sad kad vidim da ima retko stolicu, dajem joj redje
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pet Apr 22, 2011 10:27 pm

e pa da obavestim one koji su zabrinuti, Mona je kakila i sinoc i danas, a danas cak dva puta Smile
hvala puno svima na brizi, nadam se da cemo nastaviti ovim temopom Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Muški Broj poruka : 143
Godina : 32
Datum upisa : 15.03.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pet Apr 22, 2011 11:02 pm

wc puno pozdrava za Monu i nadamo se da ce stanje ici na bolje i cesce cheers
saymon kaki min 1 dnevno a obicno 2 puta... obozava da kaki dok ga setam tada za kratko vreme 2 puta kao da dobije inspiraciju hehe
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pet Apr 22, 2011 11:54 pm

bravo za Monu...Drago mi je da je ok... Smile A sto se toga tice,Tia obicno kaki jednom dnevno...Nekad 2 puta,ali kao sto rekoh obicno jednom... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sub Apr 23, 2011 12:19 pm

nista, ako opet budemo imali problema, zvacemo Sajmonovog vlasnika da dodje da seta Monu, nadamo se da ce i ona dobiti inspiraciju kao Sajmon Smile
respekt
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Ženski Broj poruka : 215
Godina : 25
Datum upisa : 07.02.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sub Apr 23, 2011 3:53 pm

ahahahaha , bravo za Monicu, Aleksa kaki ko blesav, dnevno 2-4 puta Smile i obozava da kaki kad ga ja setam blush , a zivimo u delu gde nikako ne bi trebalo da se nadju govanca na ulici, pa ja cistim li cistim yell ... Ali dobar je, kad ne kaki naduje se kao ping-pong loptica i samo nesto gundja Smile
hihihihi
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Muški Broj poruka : 143
Godina : 32
Datum upisa : 15.03.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sub Apr 23, 2011 4:02 pm

nista, ako opet budemo imali problema, zvacemo Sajmonovog vlasnika da dodje da seta Monu, nadamo se da ce i ona dobiti inspiraciju kao Sajmon Smile
respekt

moze.. super ideja cheers mozda se stvori i ljubav izmedju Saymona i Mone smeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sub Apr 23, 2011 5:01 pm

oho, pa i Sonja deluje inspirativno po tom pitanju! isprobacemo sve mogucnosti Smile
mada, mozda i nju kad bih odvela tamo gde bih morala za njom da skupljam kaku, i njoj bi se otvorila "dizna" Smile
evo, upravo sam zavrsila dvocasovno usisavanje njenih dlaka, u ovom periodu kad menja dlaku, kroz prozor bih je izbacila Sad
a sto se tice ljubavi, Mona ce uskoro u teranje Smile
yell
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sub Apr 23, 2011 8:34 pm

e pa da obavestim one koji su zabrinuti, Mona je kakila i sinoc i danas, a danas cak dva puta Smile
hvala puno svima na brizi, nadam se da cemo nastaviti ovim temopom Smile
bravo bravo thumbup

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» PITANJA U VEZI SA GENETIKOM
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba
» Dezurni veterinar Beograd
» Pitanje u vezi cene dresure
» NEKOLIKO PITANJA!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu