Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Saymon

Muški Broj poruka : 143
Godina : 33
Datum upisa : 15.03.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Ned Mar 20, 2011 6:53 pm

u pravu ste....moracu dobro da vidim sta i kako sa ovom hranom...

Pokusacu da izvucem sto vise informacija oko ove hrane
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Ned Mar 20, 2011 7:00 pm

Gore pomenutu ribu smo narucili za probu. Nije kao na slici kad ti stigne paketic. Osim ribe imam utisak da ima jecma ili hmelja tj. nije cista riba. A da je samleveno, samleveno je lepo. Very Happy Nismo vise uzimali.

P.S. Dajem mu i ekspandirani pirinac uz meso. Mozda da probam sa vise pirinca a manje mesa?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Ned Mar 20, 2011 7:09 pm

@AhKin ::
Ljiljo koliko puta nedeljno treba da jedu pirinac?
Vera nema tu odredjeno, sto ga manje jedu to bolje a ti ces vec prilagoditi kako ti je zgodno. Moji ga sa sirovim ne dobijaju uopste a sa kuvanim da, svinjsko skuvam u ekspres loncu u malo vode, tom vodom nalijem expandorani pirinac da pokupi tecnost. Iseckam meso i sve pomesam. U svakom slucaju kada se uporedi masa natopljenog pirinca i kuvanog mesa, mesa ima mnogo vise. Muka mi je od ove svinje sto je imam toliko, mrzim da kuvam hranu Sad
Nije pirinac los kao punioc ali nije neophodan, ako tvojim psima odgovara i navikli su tako, pa daj im Smile oni su odrasli i sigurno da uz njega dobijaju u ostalim namirnicama sve sto im je potrebno....crna trojka pravi Kinezi, nema sta Smile Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
alexandar

Muški Broj poruka : 27
Godina : 23
Datum upisa : 05.01.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Ned Mar 20, 2011 11:49 pm

E, pa ja nisam znao da su sardele i papaline tako pristupacne Very Happy Mislio sam da su skuplje Smile Probacemo ih u svakom slucaju Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 12:00 am

@Blaze ::

P.S. Dajem mu i ekspandirani pirinac uz meso. Mozda da probam sa vise pirinca a manje mesa?
Ja bih pre postepeno povecavala masnu jedinicu, od masnije hrane se uz taj pirinac bas goje ali....ne vidim sto mora biti puniji, ako mu se ne ocrtavaju rebra, a vidim da ne, ima on savrsenu liniju Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 7:20 am

Very Happy Mozda mi se cini zbog Alison. Ona je potpuno drugacija. On ima samo misice i kozu koja je nekako tanja od njene, a ona je nekako " meksa " i mislim da ce uvek biti takva pig jedna.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 9:44 am

Very Happy pig..... imala sam i ja jednu takvu Smile, svi su izgledali pored nje mrsavi Smile Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 1:10 pm

drugari hvala na pomoci oko ove "kupovne " hrane

ono djubre sam bacio goodpost i nastavljam sa domacom hranom-....

Danas sam kupio zalihu

1. Junece srce
2. Juneca bela dzigerica(pluca)
3. svinjska slezina

tako da ce Sajko koliko vidim da uziva.

Plasim se one kupovne hrane jer je sve mleveno i ne mogu da provalim cega sve ima unutra a ne zelim da moj Sajko ima nekih problema....
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 2:29 pm

Pametno goodpost
Sve sto nisi siguran, ne daj Sajku, cisto da budes miran, jer njima dobra ishrana veoooma utice na zdravlje, pogotovu sto se Sajko sad razvija Smile
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 5:54 pm

bravo za domacu hranu,sto je sigurno.Sajku jedino ostaje da uziva dok rucka i raste.Evo sta se moze naci na Hekijevom jelovniku:Pilece grudi,pileci batak bez kosti,junece mleveno a i iseceno na kocke,juneci skembic,pileci zeludac,pileca ledja,sve nabrojano mu dajem sirovo Smile Svinjski i juneci jezik,svinj.i jun.srce,svinj.i jun.dzigericu kuvam uz kombinaciju pirinca ili barene sargarepe i belog krompira i obavezno pravim kombinaciju dzigericu i nesto od misica.Od dodataka koristim C vit 5oomg,riblje ulje,kokosovo ulje,kurkumu-njom nije bas odusevljen-mlevene ljuske od jajeta,zumance,kuvana jaja,ponekad virsle,girice ili papaline,to nece sirovo vec mu przim,ogrebe se i za tunjevinu,slaninicu,njam njam,kako voli slaninu.Obozava jogurt i pastetu.Misli i na osteoporozu pa kao preventivu kamci lesnike i bademe Very Happy Sigurno sam nesto izostavila al jedno je sigurno:Heki je jedno veliko hiperaktivno pig P.S.Kad odem kod mog druga Gligorija-maltezer-pozderem sve sto je u njegovoj ciniji iako je njegova cinija toliko mala da jedva stane moja njuska Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 7:37 pm

Wow pa Hektor bas uziva hungry

superishka..... sada kuvam juneca pluca pa srce.... lolol bice super kada stigne
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 8:03 pm

Sve sem svinjskog je bolje davati sto manje kuvano ili sasvim sirovo. Potpunim kuvanjem se smanjuje hranljiva vrednost. Dovoljno je iseckane namirnice samo preliti kipucom vodom ako nece da ih jede sirove. Tako je i tebi mnogo lakse a i njemu mnogo vrednije Smile Smile
Ta pluca iseckaj, srce takodje, sa sto manje vrele vode prelijes sve to i ostavis par minuta, povadis meso napolje, u tu vodu dodas dve tri kasike svapskog ili drugog sitnog neslanog sira, malo ekspandiranog pirinca da pokupi nesto od vlage, kasicicu kokosovog ulja i jedno izgnjeceno kuvano jaje, vratis meso promesas i eto savrsenog obroka za malca Smile
Ako nemas ekspandiranog pirinca vrlo dobro moze posluziti i onaj dehidrirani beli krompir u pahuljicama(instant pire)...tek da tecnost bude kasasta.
Jedino sto moras pogledati je da li su pahuljice cist krompir, nemoj one sto u sebi imaju mleko i so(te su i skuplje uostalom Smile )

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 9:43 pm

Ja samo da dodam Omega 3 obavezno svi peievima to fali ukoliko se ne hrane pretežno ribom, Omega 3 su antiinflamatorne ko god je pročitao novo istraživanje zna kakvu mutaciju naši zgužvanci imaju svi do jednog.
I još jedna stvar fali ti masti u tome što si nabrojao ne treba preterano ali štencima treba malo više nego odraslim psima iz nje crpe energiju, srce je čist mišić nije iznutrica, džigerica i slezina su iznutrice Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Poslednji izmenio murphypei dana Pon Mar 21, 2011 10:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 10:00 pm

Ova moja se ukenjala i od perlica ... Shocked Ne znam šta više da radim. Neće ribu, ni sirovu ni kuvanu, od ulja se isto ukenjala a sad evo i od perlica. Prosto ne mogu da vjerujem...
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 10:36 pm

koju ribu da mu kupujem i kako da mu dajem hungry
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Pon Mar 21, 2011 10:42 pm

Skuša! Smile Odeš u ribarnicu i tražiš skušu oni je izvuku iz zamrzivača već je duboko zaleđena dok stigneš kući taman se malo odledila strpaš je u mašinu za mlevenje mesa celu takvu kakva je i posle toga je poslužiš kao jedan obrok. Inače kod mene je skuša jako jeftina u Rumi. Smile
A da ako neće sirovu samo je malo skuvaš i naravno u nju dodaješ sve moguće đakonije. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Mar 22, 2011 6:13 pm

Molim vas za vase misljenje o mesu koje se "oseca" tj nije sveze vec odstojalo! Takvu preporuku sam dobila od veterinara, kaze da psu traba "malo" bakterija jer ne valja davati cictu (sterilnu po njegovim recima) hranu onda oni hoce da budu jako osetljivi i kad, kad pojedu svoj izmet silent sto je po njegovim recima pravi dokaz da moraju i malo unositi bakterije u svoj organizam.U ostalom jos kaze da kuce i zatrpavaju svoju hranu i posle par dana je jedu , da je to pravo ponasanje koja nose u genima , jer su o ono nekad bili divlji. Pa zato bi volela da mi neko od vas i kaze nesto o tom, jer ovi nasi zguzvanci su i ovako nezni sleepy da bi jeli ovako nesto. Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Mar 22, 2011 7:16 pm

Moje misljenje je da mu ne dajes odstojalo meso koje se oseca jer tvoj pas nema izgradjen sastav mikroorganizama koji su spremni da takvu hranu svare bez ikakvih posledica.
Znamo kako se psi ponasaju u prirodi, ali oni su oduvek takvi i jihov sistem za varenje je prilagodjen takvoj ishrani.
Vec sam cin davanja zivog mesa psu budi i aktivira sve potrenbe MO.
Znaci ja da sam na tvom mestu ne bih to dala mom Skaretu....jer svakako meso koje im mi kupujemo vec stoji, tj nije od zivotinje koja je tog momenta ubijena, pa nema potrebe da mu eksperimentises sa crevima.
Ljubac za mekanog Smile
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Mar 22, 2011 8:01 pm

Pa i ja nisam za to da mu dajem odstojalo meso ali me je iznenadio satv veterinara, pa ko velim da cujem sta ostali forumasi kazu . Inace moj Dzoni bas voli sveze meso ili kosku pa se trudim da mu dam sveze sto kazete ( i to je bilo u zamrzivacu). Nego nisam sigurna u pogledu davanja pileceg mesa jer, negde se kaze bez kosti a neki daju s koskom (naravno mislim na sveze) Ja za sad dajem s kostima i kozicom. Satarom polomim kosti da se ne bi zadavio, gresim li????
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 38
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Mar 22, 2011 8:24 pm

Sto se tice pilecih kostiju ,one koje se nalaze u grudima i ledjima moze opusteno,i nema potrebe da mu secete. Ali kosti od pilecih nogica to ne bi smelo jer kost moze da pukne duzinski pa se napravi ko zilet i tako pocepa creva Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Uto Mar 22, 2011 8:31 pm

ja sirovu piletinu dajem sa sve kostima sem kostiju iz batka i dobatka i batka od krila(ipak se plasim koliko god da tvrde da sirove suplje takodje nisu opasne, nekako, ipak zelim da ne razmisljam).Posto ja mojima pilice delim da polovine ili cetvrtine po psu u zavisnosti od velicine zivine, samo zasecem batak, karabatak i gornji deo krila i makazma isecem suplju kost do zglobva i izvucem taj srednji suplji deo Smile, sve ostalo jedu i nista ne secem ako jedu samo piletinu kao obrok. Ako pilece meso mesam sa necim drugim u obroku onda su to obicno samo ledja koja isto satarom isitnim i pomesam sa ostalim mesom ili iznutricama.
Sto se ustajalog mesa tice....pa postoji stari recept odgajivaca da ukoliko pas jede izmet drugih zivotinja, komad juneceg mesa ili dzigerice se isecka na sitnije komade, stavi u kesu da bi se zastitilo od muva i ostavi napolju sve dok ne pocne da se lepi i dobija kiseo neprijatan miris. Kao takvo se ponudi psima da pojedu. Ovo vise dodje kao neki lek za popravljanje mikroflore i dopunu mikroelemenata, narocito fosfora ali ne i kao nacin ishrane.
Moze i treba pas povremeno pojesti po malo ustajalog sirovog mesa ili nesto sto je zakopao ali to nikako ne treba biti nacin ishrane i tako ustajalo se moze dati samo po malo sirovog mesa ili kost, stara kuvana hrana i sve ostalo ce im jako pokvariti stomak.Stara morska riba( pa i ona koja je bila dugo zamrznuta nakon isteka roka od koje uglavnom prave one mlevene buckurise za pse) i njene uzegle masnoce su pravi otrov za pse recimo. Ako pas sakrije komad mesa i posle ga pojede...pa nece mu nista biti. Ako jede govanca....moze i malo tog ustajalog mesa, da bi prestao da skuplja govanca Smile Psi ni u prirodi nisu uvek strvinari i uvek radije jedu sveze ulovljen plen....tako da je gospodin veterinar samo delimicno u pravu. Mogu oni, ali ne i kao vid ili obavezni deo ishrane.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 12:27 pm

Za Sajka
Pored skuse, ja kupim papaline , imas ih u svim mega-marketima, smesna cena, kesa od 1kg nekih 120 dinara. Prelijemo vrelom vodom, jer su zamrznute, a posle sameljemo i porucka to kao pig Isto vazi za sardele. Isplati se, jer velika kolicina za palo para, tek toliko da se napravi balans naspram mesa Smile
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 2:10 pm

hVALA Ljiljo ! I ja ne mislim da s odstojalim mesom hranim mog Dzonija ali me je iznenadio savet veterinara confused . pa sam htela da cujem jos koje misljenje o tome! Moji ukucani kazu da preterujem oko Dzonija (previse brinem) A ja kazem to je moja bebica i NE bi da mu se nesto desi!!! Jos nesto bi jos pitala. Dal i drugi vlasnici dva puta hrane svoje pse (ujutro i uvece) ili je dosta samo jednom? Dzoni ima22 meseca loveshower
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 4:00 pm

Jao Vesna, ja sam malo van standarda, pa Neron jos uvek rucka 3 puta dnevno Smile
Pa vidi kako njemu odgovara,jer ma koliko postojala "pravila" svako nadje neki rezim kako naguzvanima odgovara Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   Sre Mar 23, 2011 4:01 pm

Jao Vesna, ja sam malo van standarda, pa Neron jos uvek rucka 3 puta dnevno Smile
Pa vidi kako njemu odgovara,jer ma koliko postojala "pravila" svako nadje neki rezim kako naguzvanima odgovara Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   

Nazad na vrh Ići dole

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» PITANJA U VEZI SA GENETIKOM
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba
» Dezurni veterinar Beograd
» Pitanje u vezi cene dresure
» NEKOLIKO PITANJA!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: