Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Psi piju caj?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Psi piju caj?   Uto Feb 07, 2012 2:07 am

Pozdrav svima,

Pocela je bas surova zima. Ovde kod mene se temperatura ne mice sa -10.
A da zlo bude jos vece nasao se neko pametan pa je se igrao sa strujom pa je tako malo gasio, svaku noc. U stanu nam je bilo jako hladno pa nam se mace razbolelo, prehladila besiku.

Temu sam postavila jer me bas interesuje da li nasi psi smeju da piju cajeve?
Moramo da se branimo bolesti i prehlada. Mi smo inace poceli pre jedno 15-ak dana sa davanjem belog luka Beti. Ima ga u Pet centru i ne smrdi. Skapirala ga je kao poslasticu pa se bas raduje.

Primetila sam da sve kuce s kojima se druzimo cesce piske kad je ovako hladno, pa se pitam dal je to onako slucajno ili su se prehladile. Beti mnogo voli sneg, ja prosle zime ako sam izasla pet puta napolje. Ove, em sto se radujem ona, em ja zbog nje. Palo mi je na pamet da dam Beti caj od Uve, da li bih smela?
I, koje cajeve psima dajemo i za koje tegobe? kiss

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Psi piju caj?   Uto Feb 07, 2012 1:35 pm

Kod pasa nema klasične prehlade kao kod ljudi. Wink Ja čajeve izbegavam. Posebno bi trebalo izbegavati one koji u sebi imaju kofein, nikad nisam dao čaj nijednom svom psu. Ovo za beli luk je odlično u određenim količinama je veoma koristan, posebno u odbrani protiv parazita i podizanju imuniteta.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Psi piju caj?   Uto Feb 07, 2012 2:47 pm

Blagi uvin caj moze i treba umesto vode kada imaju infekcije urinarnih puteva,caj od brusnice takodje, hladan naravno, a ostali....ja ne praktikujem davanje cajeva psima a i inace ih ne preporucuju. Blagi zeleni caj u slucaju toksikacija i vecih problema sa kozom. Nikako cajave na svoju ruku, mnoge lekovite biljke dobre za ljude su tosicne po pse a mnoge izazivaju alergijske reakcije kod Shar Peia.Beli luk ne u vecim kolicinama, toksican je takodje za pse, manje od crnog koji se ne sme davati uopste ali jeste kada se pretera.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Psi piju caj?   Uto Feb 07, 2012 6:47 pm

Ja sam sad skuvala caj od Rastavica za mace jer je piskila krv. Ustanovljeno je da nema bakterija vec se samo besika prehladila i da Rastavic pomaze u lecenju sluzokoze mokracnih puteva. Ona ga pije, nije mnogo odusevljena ali prepametna je, zna da joj pomaze caj pa ga pijucka po malo.

Beti kad nije isplezila jezik i rekla "BLJAK" hehe

Inace ove kao bombonice koje proizvodi Trixe su male, daju se po 3-4 dnevno, ja joj dam samo jednu ujutru. Nisam ni ja za hemiju. Koliko sam se napatila s mojom devojkom zentam od svega, da mi nije bilo Ljilje ostalo bi mi kuce bez oka. Sada na sve moguce nacine joj ugadjam i pokusavam da se iskupim za svu bol koju je imala.

Mogla bih da joj dam Uvu, preventivno. Inace kao sto je Ljilja nasa rekla da se daju urin i krv na analizu da se konkretno zna na cemu smo. Samo ovaj sneg da ode vec jednom i odosmo mi u Pancevo kod Katarine. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Psi piju caj?   

Nazad na vrh Ići dole

Psi piju caj?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Čaj i psi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-